Witam,
Mam w tej chwili w mieszkaniu w skrzynce rozdzielczej przekaźnik na listwie. Przekaźnik sterowany jest z licznika PGE z zegara. Stary licznik indykcyjny. Jak jest taryfa tańsza (G12, strefa nocna) to licznik załącza przekaźnik. Przekaźnik zaś włącza bojler. Taryfa tańsza jest w godzinach 13.00-15.00 i 22.00-6.00. Przy bojlerze jest osobne gniazdko załączane przez ten przekaźnik. Kabel w ścianach zrobione podczas remontu.
Teraz PGE wymieniło mi licznik na Norax1. Nie ma już opcji sterowania tym przekaźnikiem z licznika. Ogólnie Pan powiedział mi, że to było nielegalne, kiedyś tak można było zrobić, teraz już nie wolno. Zasugerował zakup włącznika czasowego. OK, może być i tak.
Potrzebuje więc zakupić programowany przekaźnik montowany na szynę, który zastąpi obecny przekaźnik. Przekaźnik powinien umożliwiać zaprogramowanie włączenia bojlera we wskazanych wcześniej godzinach.
Proszę o moc w wyborze, ponieważ nie wiem co kupić. Trudność, która tu widzę to zaprogramowanie dwóch włączeń w ciągu dnia. Wydaje mi się, że programowanie będzie polegać na włącz o godzinie 13.00, wyłącz za 2h, włącz o 22.00, wyłącz za 8h.
Pomóżcie proszę.
Mam w tej chwili w mieszkaniu w skrzynce rozdzielczej przekaźnik na listwie. Przekaźnik sterowany jest z licznika PGE z zegara. Stary licznik indykcyjny. Jak jest taryfa tańsza (G12, strefa nocna) to licznik załącza przekaźnik. Przekaźnik zaś włącza bojler. Taryfa tańsza jest w godzinach 13.00-15.00 i 22.00-6.00. Przy bojlerze jest osobne gniazdko załączane przez ten przekaźnik. Kabel w ścianach zrobione podczas remontu.
Teraz PGE wymieniło mi licznik na Norax1. Nie ma już opcji sterowania tym przekaźnikiem z licznika. Ogólnie Pan powiedział mi, że to było nielegalne, kiedyś tak można było zrobić, teraz już nie wolno. Zasugerował zakup włącznika czasowego. OK, może być i tak.
Potrzebuje więc zakupić programowany przekaźnik montowany na szynę, który zastąpi obecny przekaźnik. Przekaźnik powinien umożliwiać zaprogramowanie włączenia bojlera we wskazanych wcześniej godzinach.
Proszę o moc w wyborze, ponieważ nie wiem co kupić. Trudność, która tu widzę to zaprogramowanie dwóch włączeń w ciągu dnia. Wydaje mi się, że programowanie będzie polegać na włącz o godzinie 13.00, wyłącz za 2h, włącz o 22.00, wyłącz za 8h.
Pomóżcie proszę.