Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Xiaomi Redmi Note 4 zablokowane konto Xiaomi

8850 28 Feb 2020 12:42 2148 9
    8850
    Level 21  
    Otrzymałem Xiaomi Redmi Note 4 ostatni dostępny soft miui 10 global 8.12.20 do naprawy:
    zablokowany bootloader
    zablokowane konto Xiaomi (nie ma możliwości dotarcia do właściciela, czy do odblokowania konta Xiaomi, czy też odpięcia telefonu w Xiaomi).

Czy mogę wgrać jakiś stary soft przez miflash, który nie spowoduje blokady konta Xiaomi podczas połączenia z siecią? Czy istnieje jakiś inny sposób na użytkowanie tego telefonu wraz z połączeniem z siecią WiFi?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    br501
    Level 14  
    Nie wiem czy jest jakiś inny sposób ale ja znam tylko ten: Wyłączenie usług xiaomi boxem serwisowym i zablokowanie ich w ustawieniach.
    8850
    Level 21  
    CZy w grę wchodzi specjalny box serwisowy czy można to zrobić jakimś programem flashowym na kablu microusb?
    Czy wgranie na nowo jeszcze raz tego samego firmware, i wyłącznie (gdzie?) w ustawieniach konta xiaomi przed podłączniem do internetu może rozwiązać problem?
    c-y-r-u-s
    Level 16  
    br501 wrote:
    Nie wiem czy jest jakiś inny sposób ale ja znam tylko ten: Wyłączenie usług xiaomi boxem serwisowym i zablokowanie ich w ustawieniach.

Jaki to box serwisowy do xiaomi , z chęcią sie dowiem ,

Dodano po 10 [minuty]:

8850 wrote:
    CZy w grę wchodzi specjalny box serwisowy czy można to zrobić jakimś programem flashowym na kablu microusb?
    Czy wgranie na nowo jeszcze raz tego samego firmware, i wyłącznie (gdzie?) w ustawieniach konta xiaomi przed podłączniem do internetu może rozwiązać problem?

Od jakiegos czasu xiaomi zablokowało flashowanie w trybie EDL dla zwykłego szaraka .\
    Takowa opcja jest dostępna dla wybrańców np autoryzowane serwisy producenta, w Polsce jest kilka i chyba jeden micenter poza tematem choć on też miał z tym problem.

Oddaj telefon właścicielowi szkoda bo popsujesz go bardziej,

Jest kilka programów do zdjęcia blokady xiaomi , jeden na dziesięć działa na modelu który chcesz w trybie fastboot.

Napisz do serwisu w HK że masz prawo własności ty lub twój klient pokaz dowody odblokują ci konto , potem ściągniesz Bootloader

Niestety xiaomi od 2020 stanie sie droga marka juz nie kupisz seri Mi w dobrej cenie
    br501
    Level 14  
    c-y-r-u-s wrote:

Octoplus FRP
    marcin7904
    Level 26  
    br501 wrote:
    c-y-r-u-s wrote:

Octoplus FRP

Jeśli już coś podajesz to najpierw sprawdź czy dane funkcje są dostępne jeśli chodzi o ten model telefonu.
    Octoplus FRP nie zrobi konta Mi ani bootloadera więc nie wprowadzaj w błąd.
    FRP jak najbardziej zrobi ale nic więcej.
    blahfff
    Level 38  
    marcin7904 wrote:
    Octoplus FRP nie zrobi konta Mi ani bootloadera więc nie wprowadzaj w błąd.

Sprawdziles samemu czy sugerujesz sie nazwa programu? https://www.youtube.com/watch?v=yFdPmibbtu8 (nie moj film)

Oczywiscie w aktualnych wersjach MIUI nie jest z tym tak pieknie i jak wspominial @br501, pozostaje usuniecie/wylaczenie uslugi xiaomi na urzadzeniu, w przeciwnym wypadku bedzie sie ponownie blokowal po podlaczeniu do internetu.
    marcin7904
    Level 26  
    blahfff wrote:
    Sprawdziles samemu czy sugerujesz sie nazwa programu?

Sugerowałem się modelem telefonu jaki jest podany w temacie wątku. Nie było mowy o modelu z literką "x"
    Posiadam Octoplus FRP i podawałem to co widzę w programie. Więc nie uważam że piszę nieprawdę.
    Xiaomi Redmi Note 4 zablokowane konto Xiaomi
    blahfff
    Level 38  
    marcin7904 wrote:
    Nie było mowy o modelu z literką "x"

Mysle, ze dobrze wiesz, ze te sprzedawane u nas to tak naprawde 4X ze Snapdragonem (pomimo, ze w ustawieniach jak byk Note 4) i klienci zawsze je myla. Modele z MTK (faktyczne Note 4) bardzo rzadko sie trafiaja - i w sumie tez powinny pojsc po wybraniu podobnego modelu, sprawdze jutro z ciekwosci, ale jesli chodzi odinstlowanie/blokowaniu uslugi Xiaomi to wybranie dowolnego, wspieranego modelu i metody po ADB da taki sam efekt.