logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zrobić domowy piec do suszenia elektrod zasadowych do 300°C?

05 Mar 2020 15:08 2529 5
REKLAMA
  • #1 18512292
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #2 18512341
    vodiczka
    Poziom 43  
    Posty: 30229
    Pomógł: 1185
    Ocena: 4301
    zyx12345 napisał:
    Piece są dość drogie i zaczynają się od ponad 500zł.
    Wolne żarty. Spawasz amatorsko czy zawodowo, że 500+ to dla ciebie drogo?
    Jeżeli amatorsko to wysusz w piekarniku i dobrze przewietrz kuchnię.
    Piec można zrobić samemu ale nie wiem czy będzie dużo taniej niż 500zł.
    Nie musi to być nawet piec w ścisłym tego słowa znaczeniu. Kilka/kilkanaście cegieł plus grzałka np. taka: https://margon.pro/portfolio/grzalki-plaskie-ceramiczne/
    Jeżeli temperatura wewnątrz pieca ma być utrzymywana w dość wąskim przedziale, niezbędny będzie regulator temperatury.
  • REKLAMA
  • #3 18512344
    ewoo
    Poziom 30  
    Posty: 1298
    Pomógł: 158
    Ocena: 409
    zyx12345 napisał:
    Można jakoś w domowych warunkach zrobić piec,

    Pewnie byś zrobił tylko o ile taniej niż gotowca kupić. Potrzebujesz obudowę, izolację, grzałkę i regulator i czas na zrobienie.
    Lub kupić i zaadaptować jakiś mały piekarnik.

    zyx12345 napisał:
    Suszenie w piekarniku odpada, bo elektrody wydzielają szkodliwe gazy,

    Suszyliśmy na spawalni ale suszarka stała w osobnym pomieszczeniu a nie w tym gdzie były stanowiska spawalnicze. Uczono o szkodliwych gazach uwalnianych w procesie spawania ale nikt nigdy nie wspomniał że w trakcie suszenia wydzielają się szkodliwe gazy.
    A myśmy tam jeszcze siedzieli i fajki palili.
  • REKLAMA
  • #4 18512621
    HenryK3
    Poziom 29  
    Posty: 1491
    Pomógł: 95
    Ocena: 191
    Musi być 300°C ? Jak amatorsko i chcesz tanio to kombinuj ;)
    Jak zrobić domowy piec do suszenia elektrod zasadowych do 300°C? Link
    Cytat:
    Suszarka wyposażona jest w termostat wyłączający grzałkę po uzyskaniu właściwej temperatury. Włączenie grzałki sygnalizowane jest zapaleniem lampki na panelu czołowym.
    Dane techniczne:
    Zasilanie: 230V
    Zakres temp.: 200°C
    Pojemność: 5kg
    Wymiary: Ø 190x640mm
    Suszarka do 200°C Może uda się "podkręcić" temostat.

    Opcja druga-piekarnik, Znaleźć tani używany, który już nie nadaje się do kuchni lub taki.
    Jak zrobić domowy piec do suszenia elektrod zasadowych do 300°C?[/url
    Cytat:
    Wysokość 28cm
    szerokość 30cm
    głębokość 52cm
    MOC 900W

    Jak elektrody wejdą po przekątnej, próbować na termostacie zwiększyć temperaturę.
    Powodzenia.
  • REKLAMA
  • #5 18545076
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #6 18545253
    ewoo
    Poziom 30  
    Posty: 1298
    Pomógł: 158
    Ocena: 409
    zyx12345 napisał:
    Może można go jakoś 'podkręcić', aby dawał większą temperaturę

    Zaizoluj go np.wełną szklaną, termostat też możesz dołożyć, taki do 400st C za stówe kupisz.
REKLAMA