Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G710 - Karta WiFi - wymiana

speedy9 10 Mar 2020 22:45 999 4
    speedy9
    Helpful for users
    Cześć

Założyłem ten temat by podzielić się informacją, a nie szukać pomocy. Od kilku lat posiadam laptopa Lenovo G710 (z Core i5-4210M). Spisuje się on be zarzutu. Od początku występowały jednak problemy z połączeniem WiFi na wbudowanej karcie Broadcoma (802.11n), które nie było stabilne i oferowało marną przepustowość. Jest to znany problem nie tylko zresztą w tym modelu Lenovo.
    BIOS niestety ma tzw. whitelistę i nie pozwala instalować innych kart. Zdecydowałem się na jej usunięcie z pomocą nieocenionych ludzi z forum https://www.bios-mods.com/
    Kartę jakiś czas temu wymieniłem na Intela Dual Band Wireless 7260 AC. Opisane powyżej problemy zniknęły.
    Kilka tygodni temu wymieniłem ponownie kartę, tym razem na model oparty na układzie Intel AX200 (WiFi 6) zakupioną na AliExpress (fenvi AX200). Na obrazku poniżej możecie zobaczyć różnicę w prędkości transmisji. Mam łącze do internetu 600/600 Mbps. Zachęcam więc do wymiany. Zaznaczam, że wyniki poniższe zostały osiągnięte z routerem Nokia G-240W-C (802.11ac, 1200 Mbps, 4x4 MIMO) więc korzystając z routera 802.11ax (WiFi 6) pewnie można je jeszcze poprawić.
    Lenovo G710 - Karta WiFi - wymiana
    marek7723
    Level 1  
    A możesz powiedzieć jak to zrobiłeś?
    speedy9
    Helpful for users
    Jak usunąłem whitelistę? Poproś na podlinkowanym wyżej forum o modyfikacje BIOSu, dostaniesz dokładną instrukcję postępowania. Wygrywasz BIOS i instalujesz dowolną inną kartę WiFi na mini PCI Express. Ja zmieniłem początkowo na Intela 7260 AC, potem na tą podaną chińską.
    djhuk
    Level 11  
    Podałeś link do strony głównej.
    Założyłeś nowy temat ta tym forum ?
    Oni ci zmodyfikowali ten bios a ty go wgrałeś, czy zrobiłeś wszystko sam na podstawie instrukcji, które otrzymałeś?
    Mógłbyś to trochę opisać ?