logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pompa Wtryskowa Motorpal zetor - Regulator obrotow poszczegolne nakretki opis za

bartek5100 13 Mar 2020 11:09 24729 14
REKLAMA
  • REKLAMA
  • #2 18529215
    zbyszekkw
    Poziom 16  
    Posty: 172
    Pomógł: 11
    Ocena: 45
    nie ruszać niczego !!!
    jak pytasz na forum nie potrafisz tego zrobić - za 50 zł będziesz miał ustawione a nie 1000 zł za regenerację wirowej pompy wtryskowej , po to jest plombowana żeby tam nie gmerać i rozregulować
  • #4 18530371
    zbyszekkw
    Poziom 16  
    Posty: 172
    Pomógł: 11
    Ocena: 45
    Rozróżniasz
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #6 18612415
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Posty: 301
    Pomógł: 1
    Ocena: 57
    Podpinam się do tematu. Chciał bym zmniejszyć dawkę max, bo dymi zanim wejdzie na obroty.
  • #7 18612909
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Luzujesz nr 3 i wykrecasz
  • #8 18612948
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Posty: 301
    Pomógł: 1
    Ocena: 57
    OK rozumiem. A czy start nie zostanie zubożony. Bo i tak lekko jakby mało w mrozy.
  • REKLAMA
  • #9 18612951
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Nic się nie stanie. Kiedy pompa była robiona?
  • #10 18613150
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Posty: 301
    Pomógł: 1
    Ocena: 57
    Jakieś 30 mth temu. Ale gościu nie zrobił tego idealnie. Nie podoba mi się praca, jakiś luz zostawił gdzieś bo jak hamuję to silnik zwiększa obroty. chyba wałek się przesuwa i podszarpuje na małych dawkach.
  • #11 18613311
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    To reklamuj. Dodatkowo jak wyglądało sprzegielko pompy, jak są poustawione wtryskiwacze, jak jest ustawiony kąt wtrysku?
  • #12 18613357
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Posty: 301
    Pomógł: 1
    Ocena: 57
    Sprzęgiełko nowe. Wtryskiwacze nowe WZM ustawione na 160. Kąt ustawiłem na słuch. Pracuje cicho na zimnym troszkę dymka leci, ale po chwili się nagrzeje i czysto. Panie ftp.kowal może podpowiesz z doświadczenia jaki dynamiczne kąt wtrysku na biegu jałowym załóżmy 600/min. Dorobiłem sobie przystawki do oscyloskopu. W wolnej chwili by pokręcił :).
  • #13 18615427
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Wystarczy ustawić według książki. W sumie pierwsze słyszę o ustawieniu kąta wtrysku oscyloskopem. Rozumiem lampą stroboskopową. Może jeszcze za krótko żyję.
  • #14 18618884
    konrad_bugaj
    Poziom 16  
    Posty: 301
    Pomógł: 1
    Ocena: 57
    Kolego kowal, to jest to samo co strobo, jeno bardziej kontrolujesz co się dzieje. Strobo może mieć już w sobie zaszyte opóźnienia, bądź na plus i tak naprawdę nie wiesz co ustawiasz.
  • #15 18619883
    ftp.kowal
    Poziom 36  
    Posty: 2945
    Pomógł: 329
    Ocena: 1836
    Ok, rozumiem że w momencie podania paliwa coś tam pokaże na oscyloskopie, ale dalej nie mogę zrozumieć jak Ci on błyśnie żeby zobaczyć ile stopni przed jest.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik pyta o funkcje poszczególnych śrubek regulacyjnych w pompie wtryskowej Motorpal Zetor, szczególnie o śrubkę do regulacji dawki rozruchowej. Odpowiedzi sugerują, aby nie ingerować w regulacje samodzielnie, ponieważ może to prowadzić do kosztownych napraw. W dyskusji poruszane są również kwestie związane z ustawieniem kąta wtrysku oraz problemami z dymieniem silnika. Użytkownicy dzielą się doświadczeniami dotyczącymi regulacji oraz narzędzi, takich jak oscyloskop, do precyzyjnego ustawienia parametrów pracy pompy.
REKLAMA