Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria hydrauliki Case MX110 - Straszny hałas. Napęd pompy hydraulicznej.

20 Mar 2020 21:38 342 14
  • Poziom 4  
    Witam wszystkich ... Jestem Tu nowy.
    Proszę o pomoc. Mój Case MX 110 z 1998roku zaczął dziś podczas pracy strasznie hałasować przy jakimkolwiek wysiłku hydraulicznym.
    Taki głośny świst ale i rumot trochę spod kabiny. Po zapaleniu delikatnie głośniejszy niż normalnie ale wystarczy ruszyć kierownicą albo podnośnikiem czy tylnymi gniazdami hydrauliki i zaczyna mocno hałasować. Z pola dojechałem powoli do domu. Silnik działa bez zarzutu.
    Zacząłem od najprostszych spraw - zamówiłem filtr hydrauliki - jutro zamontuje nowy -ale czy to dobry trop?
    Bartek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Stawiałbym na pompę lub jej napęd.
  • Poziom 4  
    Też to biorę pod uwagę ale pracowałem z ciężkim siewnikiem, mimo hałasu on swobodnie podnosi - dźwiga ciężary. Gdyby pompa to myślę że już by się rozsypała zanim z pola zjechałem..

Dodano po 2 [minuty]:

Nad pompą jest taka klapka na skrzyni trapezowa. C,y tam może być widać jeśli coś z napędem pompy się stało?

Jednak łożysko, pewnie blisko napędu pompy. Czy ktoś wie jak się do tego wałka dostać?
    Zdjęcie zrobiłem z wizjerka nad pompą.
  • Poziom 26  
    Witam serdecznie.
    W którym miejscu jest ta pompa? Czy tryby przestawione na zdjęciu nie powinny być w oleju?
  • Poziom 4  
    Pompa jest na zewnątrz skrzyni po prawej stronie. Robiąc zdjęcie telefon nad pompą trzymałem. Olej jest wypuszczony dlatego tryby widać...
  • Poziom 13  
    Bez rozjechania nic nie zrobisz. Na 100% pewien nie jestem, ale być może trzeba będzie na dwa razy połowić.
    Tak BTW, to dziwne, że dalej pracował, bo zwykle jak to łożysko się rozleci, to wałek spada i tryb nie ciągnie pompy.
  • Poziom 4  
    Wymacałem tam, że rolek w łożysku już nie ma ale ślizga się po łożu łożyska. Pewnie za chwilę by się rozjechało całkiem.
    Najgorsze to że to wiosna ;( i nie ma czym siać ....
  • Poziom 13  
    To jest dwa, maksymalnie trzy dni roboty we dwóch.
  • Poziom 4  
    Wiecie może jakie tam są te łozyska, w katalogu piszą tylko łożysko...
    I ważna sprawa, czy kabinę trzeba zdejmować ?
  • Poziom 13  
    Kabiny nie trzeba zdejmować. Kabine się podpiera z przodu, a z tyłu zostaje na tylnym moście. Patrzyłeś w katalogu na stronie case ih?
  • Poziom 4  

Nie ma rozmiaru łożyska ;(
  • Poziom 13  
    Wg katalogu, ma ono nr 256863A1. Natomiast ja bym jednak to rozebrał i kupił po nr z samego łożyska. I czasem bywa tak, że te łożyska taniej jest kupić osobno pierścień zewnętrzny i wewnętrzny.
  • Poziom 4  
    Masz jakiś inny katalog ? Jak ten nr znalazłaś? Ja mam też książkę serwisową od niego ale tam też nie mogłem tego numeru znaleźć ...
  • Poziom 13  
    Czego nie znajdziesz e katalogu Case, znajdziesz w katalogu Mc i na odwrót ;-)
    Znam te ciągniki na wylot.
  • Poziom 4  
    No racja są takie same ;)