logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu

Kenzi2004 21 Mar 2020 16:04 1971 21
REKLAMA
  • #1 18547832
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Może wie ktoś dlaczego nie mogę skopiować pliku do innego folderu, mam takie zadanie do zrobienia i muszę to zrobić do niedzieli więc prosiłbym o pomoc.

    Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu
  • REKLAMA
  • #2 18547856
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Zamiesc wynik z:
    dir C:\s0\rok\lato\lipiec\
    oraz:
    dir C:\s0\rok\lato\wiosna\
  • #3 18547901
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu
  • REKLAMA
  • #4 18547920
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    copy C:\s0\rok\lato\lipiec\12lipiec.dat C:\s0\rok\lato\wiosna\12lipiec.dat

    Tez nie dziala? Masz uprawnienia do zapisu w katalogu wiosna?
  • #5 18547928
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Nie działa, ale chyba uprawnień nie mam, jak to zrobić?
  • #6 18547945
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Uruchom okno cmd z prawami administratora i sprawdz czy sie skopiuje.
  • REKLAMA
  • #7 18547962
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Dalej nic, może chcesz linka do tego zdania?
  • #8 18548004
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Mozesz podac.
  • #9 18548036
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Dałem Ci linka w wiadomości prywatnej bo tu nie mogłem.
  • #10 18548078
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Wklej to co wpisujesz albo zamiesc screen dla copy i xcopy

    Nie zobaczylem weczesniej, ze to SO, a nie S0.

    Masz jakies inne partycje czy tylko C:\? Jezeli masz to sprawdz na innej niz C. Wszystko powinno dzialac.
  • #11 18548208
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    dalej mam to samo że 0 plików zostało skopiowane
  • #12 18548235
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    > Wklej to co wpisujesz albo zamiesc screen dla copy i xcopy
  • #13 18548360
    clubs
    Poziom 38  
    Posty: 2219
    Pomógł: 629
    Ocena: 406
    Kolobos napisał:
    copy C:\s0\rok\lato\lipiec\12lipiec.dat C:\s0\rok\lato\wiosna\12lipiec.dat

    W przeznaczeniu bez lato :)
  • #14 18548397
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Skopiowalem i nie usunalem lata, dlatego chce zeby autor wkleil to co wpisuje bo cos wpisuje zle.
  • REKLAMA
  • #15 18548423
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu
  • #16 18548443
    clubs
    Poziom 38  
    Posty: 2219
    Pomógł: 629
    Ocena: 406
    Kenzi2004 napisał:
    Jak skopiować plik z poziomu cmd do innego katalogu

    A jakiej wielkości jest ten plik bo dyskietka ma 1.44mb :)
  • #17 18548454
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Wpisz samo:
    copy a:\so\rok\lato\lipiec\12lipiec.dat a:\so\rok\wiosna\12lipiec.dat
  • #18 18548479
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    dalej mam 0 file coped
  • #19 18548532
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Ok, juz widze, utworzyles katalog 12lipiec.dat zamiast pliku, tak jak miales podane w cwiczeniu! Nic dziwnego, ze nie mozesz skopiowac.

    Masz utworzyc PLIK 12lipiec.dat np. tak:
    echo 1234costam > 12lipiec.dat

    W ktalogu lipiec. Zamiast 1234costam wstaw to co ma byc w tym pliku o ile cos ma byc.
  • #20 18548575
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    a ja nic nie ma być
    to tylko 12lipca.dat ?

    Dodano po 5 [minuty]:

    ZLE DOCZYTAŁEM I STWORZYŁEM FOLDER A NIE PLIK
    DZIEKI ZA POMOC WSZYSTKO DZIAŁA
  • Pomocny post
    #21 18548611
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85164
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Plik mozesz utworzyc tak:
    copy con plik.txt
    i ctrl+z, to utworzy pusty plik.

    Albo tak:
    echo. 2>plik.txt
  • #22 18548750
    Kenzi2004
    Poziom 4  
    Posty: 25
    Ocena: 3
    zmieniłem folder na plik i zadziałało

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik miał problem z kopiowaniem pliku z poziomu wiersza poleceń (cmd) do innego katalogu. Po kilku próbach i sugestiach od innych uczestników dyskusji, okazało się, że użytkownik stworzył folder zamiast pliku, co uniemożliwiło skopiowanie. Ostatecznie, po poprawieniu błędu i utworzeniu pliku, operacja kopiowania zakończyła się sukcesem. Uczestnicy dyskusji podawali różne komendy, takie jak `copy` oraz `echo`, a także sugerowali uruchomienie cmd z uprawnieniami administratora.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA