Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Bosch WAS28460PL - miga start/pauza - nie reaguje na naciskanie przyc

MKramer 22 Mar 2020 13:52 831 4
    MKramer
    Level 14  
    Mam problem.
    Pralka zgłaszała problem z pompą (błąd F18). Okazało się, że pompa była tak zablokowana, że musiałem ją wyjąć z pralki celem oczyszczenia.
    Po ponownym montażu pompy pralka nie uruchamia się.
    1. Miga przycisk start/pauza
    2. Wyświetlacz pokazuje parametry każdego z programów prawidłowo, ale naciskanie jakichkolwiek przycisków nic nie zmienia
    3. Nie da się więc wejść w tryb serwisowy, ani zresetować pralki (bo pkt.2.)

Co się mogło stać i jak poradzić sobie z problemem?
    Kenworth 18
    Level 43  
    Sprawdź czy silnik pompy nie dostał przerwy i nie jest uszkodzony i dlatego moduł go nie wykrywa.
    Demontowałeś jeszcze coś prócz pompy spustowej?
    MKramer
    Level 14  
    Nie - tylko pompę.
    Jednak gdyby był to tylko błąd, to przyciski powinny działać normalnie, prawda? A tu nic - żadnej reakcji na naciskanie któregokolwiek z nich.

Podłączyłem inną pompę, sprawdziłem rygiel drzwi - wszystko to jest sprawne, a pralka dalej nie działa.
    Kenworth 18
    Level 43  
    A nie włączyłeś po prostu przez przypadek blokady przed dziećmi?
    Sprawdź w instrukcji obsługi jak ją wyłączyć.
    MKramer
    Level 14  
    Już doszedłem co jest nie tak. Blokadę drzwi sprawdzałem po wyjęciu z pralki, ale jeszcze mnie "tknęło", aby go zasymulować zwierając odpowiednie przewody... i ruszyło. Tak więc do wymiany jest blokada - choć teraz można otworzyć drzwi w każdej chwili, nie trzeba czekać aż pralka zakończy cykl prania, małych dzieci już w domu nie ma, więc być może tak zostawię :-).
    Dzięki za chęć pomocy i sugestie.

Dodano po 11 [minuty]:

Zdiagnozowałem uszkodzona blokada drzwi.