logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Ekspres do kawy z 220v na 110volt, czy możliwe jest przeinstalować?

Pawel3640 22 Mar 2020 16:10 894 3
REKLAMA
  • #1 18550772
    Pawel3640
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Witam.
    Mam pytanie takie jak w tytule.
    Ekspres do kawy Siemens Eq 9 kupiony w Polsce, napięcie 220v, czy możliwe jest przerobienie jego na wersję USA 110v łącznie z nową wtyczką do sieci tak aby działał sprawnie i bezproblemowo?
    Jakie części są niezbędne do wykonania tej konwersji?
    Dzięki za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 18551037
    arekb81
    Poziom 30  
    Posty: 1630
    Pomógł: 132
    Ocena: 737
    Jest to możliwe, tylko że na części wydasz pewnie prawie tyle, co kosztuje on w USA.

    Tak jak pisał poprzednik. Najlepsze rozwiązanie to transformator.

    A jeśli chodzi o części, to do wymiany: moduł główny, pompa, grzałki, silnik młynka, silnik napędu bloku (?).
    Koszt części to ok. 2-2,5 tys. zł.
  • #4 18551061
    Pawel3640
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Padnie więc na transformator.
    Macie jakiś godny polecenia?
    Dzięki za odpowiedzi, jesteście najlepsi! 👍
REKLAMA