Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung GT-P5100 - Zmiana oprogramowania

dannyr 23 Mar 2020 16:00 3693 2
    dannyr
    Level 15  
    Witam,
    Posiadam Tablet: Samsung Galaxy Tab 2 10.1". Sprzęt nie brandowany. Pracuje na oryginalnym systemie Android 4.2.
    Tablet strasznie zamula, brak aktualizacji (nawet przeglądarki). Chciałem wgrać mu nowszego Android'a 6.0 Marshmallow. Z tego co wiem należy to zrobić za pomocą CyanogenMod (również wiadomo mi, że ostatnia wersja systemu oparta na oficjalnej dystrybucji Cyana to właśnie 6.0 Marshmallow).
    Przede wszystkim chciałem uzyskać opinie..Czy ktoś z forumowiczów na tym sprzęcie robił taki zabieg i czy faktycznie tablet to takiej zmianie działa zdecydowanie płynniej, szybciej (wiadomo, że będzie bardziej aktualny).
    Instrukcje jak to zrobić również mile widziane (aczkolwiek poszukam informacji).
    Najbardziej zależy mi na opinii czy taka zmiana przynosi oczekiwany efekt?
    staś pytalski
    Level 38  
    Na forum XDA są opisy i na polskich stronach. Aktualnie jest czas by się pobawić różnymi romami ;) ale kończy się to mniej lub bardziej udanymi zmianami, gdzie pewne funkcje i aplikacje nie działają czasami nie działają.

Link
    dannyr
    Level 15  
    Więc zainstalowałem LineageOS 13 Official-Espresso Nightly (Marshmallow 6.0.1)- Działał nie poprawnie. Następnie LineageOS 13 Unoficiall- Najnowsza wersja (2019.07). Nadal działa źle. Występuje cały czas ten sam problem. O ile system-tablet jest szybszy, głównie bardziej responsywny, działają wszystkie aplikacje (np. YouTube nie zamula, chodzi płynnie) to jest problem, z odtwarzaniem video czy streamingu, w przeglądarkach. Obraz, się zacina (takie klatkowanie) i non stop buferuje (ikona wczytywania, ładowania filmu). Nie da się używać!! Dodam, że to nie wina netu: 100Mb/s (na tablecie ok. 25 Mb/s).
    Przeglądarki to: Google Chrome, Dolphin. Działa tylko na Puffinie (ale to jest Flash, więc jakość jest kiepska). Acha zainstalowane kodeki/program VLC Video (problem jest również na innych oraz bez nich). Próbowałem też zmian, w opcjach programistycznych: Renderowanie GPU, nakładki HW oraz poprzez zmniejszenie skali animacji. Zero rezultatów.
    Instalacja prawidlowa: Philz Touch, ROM, Gappsy (z którymi było sporo problemów).
    Czy jest jakaś łatka/poprawka do "dogrania" która to naprawi? Czy może ma ktoś sprawdzoną wersję Romu: Cyan 12, Lineage 13/14 na której WSZYSTKO działa jak należy czy trzeba zapomnieć o Custom Romach i wrócić do Andka 4.1?
    Powtórzę: Samsung Galaxy Tab 2 10'1 GT-P5100.