Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekroj przewodu do LED.

24 Mar 2020 17:30 159 4
  • Poziom 8  
    Witam. Mam pytanie. Czy jak 2x0.5 do LED na długości ok 4 metrów to będzie duża strata? Lepiej dać 0.75?
  • Poziom 31  
    Zależy jakie LEDy, jakiej mocy i pod jakim napięciem pracujące. Do swoich taśm 120/metr przy długości 3mb użyłem przewodu 1,5mm². Trochę może na wyrost, ale sama linia zasilająca to około 15 i 20 metrów. Różnica była zauważalna po zmianie z 0,75mm².
  • Poziom 8  
    prosiak_wej napisał:
    Zależy jakie LEDy, jakiej mocy i pod jakim napięciem pracujące. Do swoich taśm 120/metr przy długości 3mb użyłem przewodu 1,5mm². Trochę może na wyrost, ale sama linia zasilająca to około 15 i 20 metrów. Różnica była zauważalna po zmianie z 0,75mm².

To u mnie będzie odległość ok. Czterech metrów ibędę starał się brać jak najmocniejsze. A to do kuchni pod górne szafki żeby blat był oświetlony. A wkońcu padło na to że przewód o odpowiednim przekroju.
  • Poziom 21  
    eryk.tomaszewski napisał:
    Ledy 12v będę starał się brać jak najmocniejsze. Bo to do kuchni pod górne szafki żeby blat był oświetlony.

Nie szalej z mocą żeby za jasno nie było. Ja dałem 120/m i musiałem użyć ściemniacza. Waliło po oczach. To jest ponad 1000lm/m.
    Moim zdaniem 64/m byłoby ok. Ja mam sasilanie 24V. Zawsze prąd 2×mniejszy.