Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Hormann Promatic 2 Wypalony mostek,urwany kondensator

24 Mar 2020 19:17 114 3
  • Poziom 5  
    Witam,Odkupiłem od znajomego nowiutki napęd Promatic2 w którym sfajczył się mostek.Widać osmolenie na zdjęciu.Mostek wymieniony Napęd działa,załapał nowego pilota,jest ok,...oprócz tego,ze nie świeci lampa napędu.Podczas wymiany mostka zauważyłem ruszający się kondensator(chyba ceramiczny) ale nie mam bladego pojęcia jaką ma pojemność,nie mam opisu,nie mam schematu.Na zdjęciu widać te pchełki.Macie pojecie jakie to ma wartości?

Chyba odpowiem sobie sam,przewertowałem troszkę czeluście elektrody i już wiem,że te pchełki bez oznaczeń to po prostu loteria.Trzeba mierzyć jaką mają wartość...
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 27  
    Te "pchełki" jak to nazywasz nie są od tej lampki ;p szukaj po wyjściu na lampkę co jest nie tak, miernik w rękę i badasz gdzie gubi napięcie, powodzenia :)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 5  
    Tak...kumam...Dla tego bardziej interesują mnie wartości tych kondensatorów niż sama żarówka.I tak miałem robić zewnętrzne oświetlenie w garażu zależne od włączenia napędu.Następna ciekawostka to taka,że napęd z tym wyłamanym kondensatorem działa normalnie!
    Jeszcze inna ciekawostka,bo skoro ciągniemy temat...Rozmawiałem z serwisem Hormann w Kórniku ...centrala w Polsce.Odpowiedziano mi,że nie posiadają schematów ...Kierują mnie do serwisów w mojej okolicy.Jeden już odpowiedział,że w razie awarii wymieniają całe płytki....fajne serwisy,bez schematów...

Dodano po 5 [minuty]:

Następny serwis...też nie naprawiają...nie ma schematów.

Dodano po 8 [godziny] 19 [minuty]:

3 serwisy w okolicy nie mają schematów,wymieniają całe płytki.Dzwoniłem do serwisu RTV zrobią to bez problemu...im się chce.
    Co do lampki to prawdopodobnie padł też przekaźnik G5Q 24V na cewce zamiast 1.4Kohm jest 2.8Kohm,poza tym + i - na oprawie żarówki ma cały czas zwarcie
  • Poziom 5  
    Edit.Po wymianie przekaźnika wszystko gra....a raczej grało do dzisiejszego ranka.Nie wiedzieć czemu ,płytka umarła.Zero reakcji,brak świecącej diody...
    Chyba przestanę kopać się z koniem .