Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup płyty głównej oraz pamięci ram do Ryzen 1600 af

24 Mar 2020 23:10 102 3
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie.
    1.) Kupiłem procesor 1600 af, teraz zastanawiam się nad płytą główną. ATX, na b450. Nie wiem czy to najlepszy wybór w tym zakresie cenowym (350-500zł). Zależy mi na tym, aby za kilka lat wymienić procesor na coś nowszego, a niekoniecznie płytę.
    msi b450 tomahawk max
    2.) Co do pamięci ram - nie wiem na co się zdecydować, najprawdopodobniej skończy się na jednej kości 3200 8gb, aby potem dokupić drugą taką samą. Jakie pamięci polecacie? budżet około 200zł Zależy mi na tym, aby była kompatybilna ; )

Będę wdzięczny za sugestie
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    1. Nie kieruj się aspektem, na wymianę czegoś nowszego, jak już to na mocniejszy model obecnej serii procesorów.
    2. Kup szybkie pamięci i w dualu, aczkolwiek 8GB RAM za za mało na pewne obecne gry.

A najlepiej poczekaj, za chwile wchodzi DDR5. :)
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    kubusin napisał:
    Płyta GIGABYTE B450 auorus ELITE

To bardzo przeciętna płyta, wstyd to polecać. Sekcja zasilania procesora przeniesiona żywcem z płyty B450M-DS3H czy B450M-S2H. Ładniejsze malowanie, napis Aorus i większy radiator mogą wizualnie maskować tę drobną niedoskonałość, ale słaba konstrukcja nawet po zapakowaniu w ładne pudełko nadal zostanie słaba.

mabili napisał:
    Nie wiem czy to najlepszy wybór w tym zakresie cenowym (350-500zł). Zależy mi na tym, aby za kilka lat wymienić procesor na coś nowszego, a niekoniecznie płytę.msi b450 tomahawk max

V450 Tomahawk to dobry wybór. Jeśli będzie sporo tańsza, to bardzo zbliżona konstrukcyjnie jest MSI B450 Gaming Plus MAX. Z tańszych płyt Asrock B450M PRO4 oraz B450M PRO4-F dają radę.

mabili napisał:
    Co do pamięci ram - nie wiem na co się zdecydować, najprawdopodobniej skończy się na jednej kości 3200 8gb, aby potem dokupić drugą taką samą. Jakie pamięci polecacie? budżet około 200zł Zależy mi na tym, aby była kompatybilna ; )

Warto kupować jak najszybciej potem drugą, ten sam model pamięci w kolejnej serii produkcyjnej może być już na innych pamięciach zrobiony. Większość producentów nie oznacza tego w żaden sposób, ale na przykład Corsair na naklejkach drukuje numer wersji.

Z pamięci wartych zobaczenia:
    - Crucial Ballistix
    - A-data Gammix D10
    - G.Skill Ripjaws V
    - Patriot Viper Steel/Blackout

To tak z pamięci modele, które powinny się zmieścić w budżecie.