Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalna instalacja Aplikacji .exe na jednostkach klienckich w sieci/domenie

25 Mar 2020 11:07 93 4
  • Poziom 12  
    Witam,
    szukam rozwiązania na następujący problem, posiadam w firmie domene na Windows Server 2016 Standard oraz około 50 stanowisk klienckich pracujących na Windows 7/10 Pro.

Mam aplikację .exe która średnio co miesiąc będzie aktualizowana. Chciałbym z tego wybrnąć instalując to w jakiś prosty sposób zdalnie na wszystkich jednostkach np. przy odpaleniu komputera lub przy logowaniu użytkownika najlepiej w sposób dla niego nie widoczny. Nie chciałbym sytuacji gdzie jedna wersja instaluje się za każdym logowaniem przez miesiąc na tym samym komputerze. Aplikacja to CMS RoadRunner.exe średnio chce mi się co miesiąc chodzić i każy z osobna aktualizować.

Za rozwiązanie problemu na poziomie bezobsługowym i prostym będzie to odpłatne.
  • Poziom 32  
    ale to jest aplikacja, że tylko podmieniasz plik, czy faktycznie musisz przejść przez caly proces aktualizacji.
  • Poziom 12  
    Niestety jest proces aktualizacyjny.

Ale pytanie dobre może by się dało zainstalować to i odpalić po przez zastąpienie plików, bo jest to tylko kliencka apka, tylko jak to wykonać później na wszystkich stanowiskach.

Instalator mogę na priv udostępnić.
  • Poziom 32  
    jeżeli wchodzi w gre podmiana plików, to może zamontuj zasub gdzie bedzie ta aplikacja

przez skrypt startujacy komputer moglbys podmieniac pliki, moj problem jest taki, ze ostatni raz z AD mialem stycznosc ponad 5 lat temu
  • Poziom 12  
    Sprawdzę na stanowisku czy taka podmiana pomoże i zadziała to w ten sposób i dam znać.

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Działało by to w ten sposób po przez podmianę plików. Pytanie tylko teraz jak taką podmianę w całej domenie mogę wymusić ? Jednorazowo przy włączeniu komputera