Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR841N - Reboot i zonk - Oryginalny soft

25 Mar 2020 23:54 66 3
  • Poziom 40  
    Router jak w temacie wersja 7.2 Oprogramowanie oryginalne ale teraz nie wiem czy było upgradowane. WiFi wyłączone, połączenia tylko po lan. Wan działało z dostawca internetu PPPoE. Adres routera był 192.168.1.1
    Działał non stop parę lat. Miał już wpisanych od dawna parę przekierowań portów. ( i zapełnioną do końca (bodajże 30 sztuk) tabelę przyporządkowań MAC do IP)

Dziś dodałem jeszcze jedno przekierowanie portu. Zapisało się, więc wcisnąłem reboot z potwierdzeniem i się rozłączyłem by sprawdzić czy żądanie połączenia przechodzi przez sieć.
    Niestety router nie wstał. Nie mogę się z nim teraz połączyć. Ani na 192.168.1.1 ani na 192.168.0.1. Jak jestem w danej grupie adresów (IP kompa ustawione ręcznie) program netscan wykrywa tylko mój komputer i nic więcej. Nie reaguje na reset (po włączeniu przytrzymać reset przez 8-10 sek -powinny pomrugać diody a tu nic - żadnej reakcji) oraz na reset typu 30/30/30 (30s po włączeniu trzymając wyłączy trzymając cały czas po kolejnych 30s włączyć i trzymać jeszzce 30s).

Po włączeniu prądu zapalają się wszystkie diody oprócz diody sygnalizującej WiFi. Za chwilę gasną oprócz diody power i po kolejnej chwili zapala się dioda sieci (gniazda) do którego podłączony jest kabel sieciowy. Jak przełożę kabel do gniazda WAN wtedy świeci dioda Wan. Niestety nie mogę się do niego dostać ani poprzez gniazda Lan ani Wan (na IP podane wyżej). Sam komp reaguje na włożenie wtyczki do routera informując jedynie że kabel jest połączony.

Przełącznik resetu sprawdziłem miernikiem (czy łączy) i jest ok. Obok jest przełącznik OSS - on nie działa ale zapewne nie ma wpływu na reset. Poza tym złączyłem jego styki kablem i znów próbowałem resetu niestety bez rezultatu.

Zasilacz wymieniony na nowy, mocniejszy - dalej nic

Ktoś zna może sposoby jak się do niego dostać? Może ma on jakiś inny stały numer poza znaną adresacją albo co? Albo jak go inaczej zrestartować/zresetować.

Nadmienię tylko że z angielskim mam mało do czynienia więc jak by ktoś miał wskazywać jakieś strony to przynajmniej na konkretny jej fragment bym mógł przetłumaczyć w googlach.

Nie mam za wiele czasu na zabawę z tym routerem więc druga rzecz: jaki router polecacie z dobrym (szybkim) serwerem DHCP z DNS i "dużą" tabelą przypisania MAC do IP (czy odwrotnie) ? Nie zależy mi na WiFi
  • Moderator - Komputery Serwis
    Hej. Dysponujesz interfejsem USB - RS232/TTL? Na płycie tych TPLINKów były łatwo osiągalne gniazda portu szeregowego i cały bootlog szedł na ten port, można było też z poziomu bootloadera wgrać nowe oprogramowanie.

Co do routera to dobrze jeśli chodzi o niezawodność oceniam Mikrotik RB750Gr3, jest to router bez radia, ale ma bardzo duże możliwości, chociaż jego konfiguracja, jeśli nie miałeś z innym sprzętem MT do czynienia, potrafi być z początku dość przykra.
  • Poziom 40  
    Dziękuję za sugestię.

Owszem wczoraj gdzieś na sieci znalazłem opis poszczególnych wyjść/wejść "gniazda" RS232 na płytce routera (zaraz poszukam ponownie)
    Powiedzmy że bym kupił USB - RS232/TTL
    Ale co dalej - już tu jestem zielony. Jakie oprogramowanie / jakie komendy ewentualnie z której strony to pobrać?

Jestem otwarty na nową wiedzę :)

dodane po chwili.
    -----------------------------------------
    Z zasobów strony https://openwrt.org/
    TL-WR841N - Reboot i zonk - Oryginalny soft
  • Moderator - Komputery Serwis
    Bez żadnych komend da się zobaczyć, jak przebiega proces uruchamiania, na czym się wysypuje, gdzie się robi reboot. W razie czego komendy dla bootloadera są dostępne, będziemy szukać jeśli będzie potrzeba.

Jeśli kupujesz przelotkę, to bierz na układzie FTDI (FT232) i zwróć uwagę, żeby miała możliwość wyboru napięcia 5V/3.3V (większość na FTDI ma, ale sprawdzić warto). Mostki FTDI są najmniej problematyczne i mają największe możliwości, więc warto 5 złotych dopłacić.