Witam,
Do sterowania dwoma silnikami krokowymi (Nema 17) używam arduino uno wraz z dwoma sterownikami DRV 8825. Silniki mają za zadanie poruszać się w pętli do przodu i do tyłu. Chciałbym sterować tymi silnikami z jakiegoś GUI - chodzi mi tylko o kontrolę prędkości i zmiane położenia - liczby krokow w czasie rzeczywistym bez uprzedniego zatrzymywania silnika i zmiany wartości w kodzie. Czy dobrym rozwiązaniem jest użycie Visual studio czy może użycie np tkinter - biblioteki Python do utworzenia prostego interfejsu a może jakiś inny sposób, możliwie najprostszy żeby tym sterować? Każda rada cenna, dzięki.
Do sterowania dwoma silnikami krokowymi (Nema 17) używam arduino uno wraz z dwoma sterownikami DRV 8825. Silniki mają za zadanie poruszać się w pętli do przodu i do tyłu. Chciałbym sterować tymi silnikami z jakiegoś GUI - chodzi mi tylko o kontrolę prędkości i zmiane położenia - liczby krokow w czasie rzeczywistym bez uprzedniego zatrzymywania silnika i zmiany wartości w kodzie. Czy dobrym rozwiązaniem jest użycie Visual studio czy może użycie np tkinter - biblioteki Python do utworzenia prostego interfejsu a może jakiś inny sposób, możliwie najprostszy żeby tym sterować? Każda rada cenna, dzięki.