logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)

gustaw11 26 Mar 2020 15:16 2193 4
REKLAMA
  • #1 18562119
    gustaw11
    Poziom 10  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)
    Witam,

    Mam problem z pralką Indesit ITW 61052. Podczas uruchamiania każdego z programów na samym początku słychać jak pralka przełącza przekaźniki po czym wyświetla błąd (foto) i zatrzymuję się.

    Podczas włączenia trybu testowego(program wypompowywanie + naciśniecie 4 razy przycisku anuluj X ) pralka pobiera wodę i kręci bębnem, po czym zatrzymuje się i wyświetla ten sam błąd(foto) F26. Dodam, że na elementach i płytce PCB programatora nie widać żadnych uszkodzeń. Czy ktoś posiada informacje co może być przyczyną.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 18562179
    Piotr2608

    Poziom 41  
    Posty: 5378
    Pomógł: 851
    Ocena: 4484
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1130796.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1781592.html

    Po prostu - błąd pompy spustowej. W pralce występuję moduł Whirlpool stąd taki wysoki błąd F26.
    Odkręć filtr i zajrzyj czy pompa lub odpływ nie jest zablokowany.
    Konto firmowe:
    ZimTech Piotr Zimny
    Przy Bażantarni 13/31A, Warszawa, 02-793 | Tel.: 666-XXX-XXX (Pokaż) | Strona WWW: https://zimtech.com.pl
  • REKLAMA
  • #3 18564177
    gustaw11
    Poziom 10  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    W pierwszej kolejność sprawdziłem filtr i był czysty. Dodam jeszcze, że pompa wypompowuje wodę po wybraniu program wypompowywanie. Dziś sprawdziłem czy hydrostat zatrzymuje wodę i tez działa poprawnie. Pytanie czy jest możliwe, że pralka zgłosiła błąd i teraz ten błąd trzeba "skasować/restartować" żeby zaczęła działać?
  • REKLAMA
  • #4 18564199
    Piotr2608

    Poziom 41  
    Posty: 5378
    Pomógł: 851
    Ocena: 4484
    gustaw11 napisał:
    Pytanie czy jest możliwe że pralka zgłosiła błąd i teraz ten błąd trzeba "skasować/restartować" żeby zaczęła działać ?

    Tak jest to możliwe. Nowe modele Whirlpool / Indesit mogą być zabezpieczone w ten sposób.

    Podmień pompę, może straciła na wydajności. Wsadź wąż do wanny i zobacz czy woda leje się całym strumieniem.
    Konto firmowe:
    ZimTech Piotr Zimny
    Przy Bażantarni 13/31A, Warszawa, 02-793 | Tel.: 666-XXX-XXX (Pokaż) | Strona WWW: https://zimtech.com.pl
  • #5 18564534
    gustaw11
    Poziom 10  
    Posty: 3
    Ocena: 1
    Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool) Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)


    Do wany było daleko ale zlew dał radę. Tak leje się całym strumieniem. Niestety nie posiadam takiej pompy na podmianę.
REKLAMA