Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)

26 Mar 2020 15:16 135 4
  • Poziom 2  
    Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)
    Witam,

Mam problem z pralką Indesit ITW 61052. Podczas uruchamiania każdego z programów na samym początku słychać jak pralka przełącza przekaźniki po czym wyświetla błąd (foto) i zatrzymuję się.

Podczas włączenia trybu testowego(program wypompowywanie + naciśniecie 4 razy przycisku anuluj X ) pralka pobiera wodę i kręci bębnem, po czym zatrzymuje się i wyświetla ten sam błąd(foto) F26. Dodam, że na elementach i płytce PCB programatora nie widać żadnych uszkodzeń. Czy ktoś posiada informacje co może być przyczyną.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    W pierwszej kolejność sprawdziłem filtr i był czysty. Dodam jeszcze, że pompa wypompowuje wodę po wybraniu program wypompowywanie. Dziś sprawdziłem czy hydrostat zatrzymuje wodę i tez działa poprawnie. Pytanie czy jest możliwe, że pralka zgłosiła błąd i teraz ten błąd trzeba "skasować/restartować" żeby zaczęła działać?

• Poziom 39  
    gustaw11 napisał:
    Pytanie czy jest możliwe że pralka zgłosiła błąd i teraz ten błąd trzeba "skasować/restartować" żeby zaczęła działać ?

Tak jest to możliwe. Nowe modele Whirlpool / Indesit mogą być zabezpieczone w ten sposób.

Podmień pompę, może straciła na wydajności. Wsadź wąż do wanny i zobacz czy woda leje się całym strumieniem.
  • Poziom 2  
    Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool) Indesit ITW 61052 - Błąd F26 (programator L2524 Whirlpool)

Do wany było daleko ale zlew dał radę. Tak leje się całym strumieniem. Niestety nie posiadam takiej pompy na podmianę.