Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei mate10lite - Odzyskanie danych z telefonu bez ekranu

watus1992r 27 Mar 2020 12:22 753 5
    watus1992r
    Level 3  
    Czy jest możliwość odzyskania danych z telefonu huawei mate 10 lite, bez ekranu? Telefon włącza się, komputer go widzi, ale ze względu na brak ekranu nie mogę wybrać opcji "transfer plików", nie mam też innego ekranu żeby podłączyć.
    Jak próbuję odblokować telefon "złym" palcem, jest wibracja że zły palec, jak dotknę dobrym palcem to się odblokowuje.

ADB nie wykrywa telefonu.
    Hisuite pokazuje dysk, nazwę urządzenia i stan baterii, ale dysk jest pusty (prawdopodobnie przez to ze nie wybrałem "transfer plików").
    Telefon ma włączone wifi i jest w sieci domowej.

Da radę cos z tym zrobić?
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    Nie ma takiej opcji, chyba, ze miales wczesniej odblokowany bootloader. Ekrany do tego nie sa drogie wiec na potrzeby odzysku danych mozna po prostu kupic i podlaczyc na chwile a w tym modelu nie jest to specjalnie skomplikowane.

Skad pomysl, ze odblokowuje sie poprawnie po przylozeniu palca a nie wola wciaz o haslo, co jest czyms normalnym po restarcie telefonu? Jesli by sie odblokowal to powinienes wlasnie widziec zawartosc telefonu. Jesli jest zablokowany to tam bedzie wlasnie pusto, jak opisujesz.

Jesli wczesniej laczyles go z HiSuite to tez powinien go wykryc niezaleznie od tego czy jest odblokowany czy zablokowany pod warunkiem uruchomienia HDB. Jesli mialbys ustawiony zly tryb (domyslnie jest tylko ladowanie) to w ogolnie nie powinienes widziec "dysku".
    watus1992r
    Level 3  
    Bootloader zablokowany.

[quote]Skad pomysl, ze odblokowuje sie poprawnie po przylozeniu palca a nie wola wciaz o haslo, co jest czyms normalnym po restarcie telefonu?[\quote]
    A skąd pewność ze telefon się wyłączył?

Quote:
    Jesli by sie odblokowal to powinienes wlasnie widziec zawartosc telefonu. Jesli jest zablokowany to tam bedzie wlasnie pusto, jak opisujesz.

Nieprawda. Aby zobaczyć zawartość, przy każdym podłączeniu telefonu do pc wybrać opcję "transfer plików", bez tego nie widziałem żadnych danych.

Przez hisuite nie łączyłem sie nigdy. Dopiero dzisiaj chciałem sprawdzić czy da radę.
  • Helpful post
    KRY5PIN
    Level 36  
    Jest możliwość w Twoim przypadku zrobić to bez wymiany ekranu. Musisz zanieść telefon do serwisu gsm i poprosić o zgranie danych na jakiś nośnik. I tylko tyle.

Jeżeli z góry zakładasz że jest to nieopłacalne, że w serwisie Cię pewnie dużo skasują, itp.... To znaczy że nie masz tam tak ważnych i istotnych dla Ciebie danych.
  • Helpful post
    blahfff
    Level 38  
    watus1992r wrote:
    A skąd pewność ze telefon się wyłączył?

Z nikad. Po prostu takie zalozenie, byc w tym przypadku bledne, bo czesto klienci proboja wpierw restartowac telefony i liczyc na cud. Opcja odblokowania palcem wylacza sie tez po pewnym czasie nieaktywnosci.

watus1992r wrote:
    Nieprawda. Aby zobaczyć zawartość, przy każdym podłączeniu telefonu do pc wybrać opcję "transfer plików", bez tego nie widziałem żadnych danych.

Tak, ale i nie do konca bo to akurat mozna zmienic, i nadal w trybie "ladowanie" nie powinienes widziec "dysku" w komputerze, pustego lub nie.

Jesli jednak nie korzystlaem nigdy z HiSuite i nie aktywowales i sparowales telefonu w trybie HDB ani ADB to niestety nic wiecej samemu, bez sprawnego ekranu nie zdzialasz.
    watus1992r
    Level 3  
    Chyba jednak zrobię tak jak pisałeś na początku. Kupię ekran, wymienię i zgram. Dzięki.