Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podgrzewacz wody możliwy do zainstalowania na wodzie ciepłej

faber 27 Mar 2020 20:13 630 3
    faber
    Level 24  
    Poszukuję jakiegoś podgrzewacza wody na jedną umywalkę do "chwilowego" podgrzania wody. Bardzo duża odległość od pieca skutkuje długim oczekiwaniem na ciepłą wodę.
    Z tego co czytam wszystkie podgrzewacze muszą być montowane na zimnej wodzie. Hm... czy ktoś może mi podpowiedzieć podgrzewacz chwilowy ? z czujnikiem kiedy ma podgrzewać a kiedy nie ?
    Nemonek
    Level 27  
    Każdy jeden podgrzewacz przecież ma czujnik temperatury, bo skąd by wiedział kiedy się ma wyłączyć. Szukaj podgrzewaczy które pracują w instalacjach solarnych i dogrzewają już ciepłą wodę np KOSPEL electronic gdzie maksymalna temperatura wody na zasilaniu to 60°C
    faber
    Level 24  
    no ten akurat odpada, 400V nie posiadam w łazience, i 9kW to chyba za dużo na jedną umywalkę, u mnie maks 4.4kW, wszystko co znalazłem na kospel nie nadaje się.
    hajs444
    Level 17  
    Nemonek wrote:
    Każdy jeden podgrzewacz przecież ma czujnik temperatury, bo skąd by wiedział kiedy się ma wyłączyć.

A no stąd że większość podgrzewaczy czy to mechanicznych czy elektronicznych włącza się na zasadzie czujnika przepływu.
    W zasadzie to wszystkie mechaniczne oraz większość elektronicznych.
    faber wrote:
    no ten akurat odpada, 400V nie posiadam w łazience, i 9kW to chyba za dużo na jedną umywalkę, u mnie maks 4.4kW, wszystko co znalazłem na kospel nie nadaje się.

Poszukaj w ofercie elektronicznych podgrzewaczy innych firm. Poczytaj noty katalogowe. W podgrzewaczu elektronicznym sterowanie zespołem grzałek odbywa się na zasadzie kontrolera. który robi wszystko aby otrzymać na wyjściu zadaną temperaturę np. 35 czy 40 Stopni. Jednak nie sądzę aby jakikolwiek podgrzewacz w całości wyłączał zespół grzewczy po otrzymaniu ciepłej wody na dolocie. W takim wypadku podgrzewacz przestawi się po prostu na minimum. U ciebie zastanowiłbym się bardziej nad przerobieniem podgrzewacza, nad jakimś kontrolerem temp. który po prostu odłączy obwód grzałki po osiągnięciu temp. na dolocie i ponownie włączy kiedy już woda na dolocie ostygnie. Lub odcinającym obwód dający sygnał z czujnika przepływu tak żeby podgrzewacz myślał że woda nie płynie, wtedy też nie będzie grzał a ciepła woda z instalacji będzie przez niego po prostu przepływać.