Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki soundbar do słuchania muzyki do telewizora Samsung QLED QE55Q70RAT

Koydr 12 Apr 2020 07:14 1758 8
    Koydr
    Level 6  
    Dzień dobry.

Jak w tytule.

Pozdrawiam
    tomala0707
    Level 4  
    Jaki przedział cenowy interesuje?? Czy brak ograniczeń??
    Koolo
    Level 18  
    Jak "do słuchania muzyki" zobacz Magnat Multi Monitor 220.
    Koydr
    Level 6  
    Max 2000 zł.Czytałem też że soundbar nie nadaje sie do słuchania muzyki bo to ma służyć do polepszenia słyszalności lektora w filmach.

Dodano po 1 [minuty]:

2000 max
    buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Proponuję rozejrzeć się za soundbarem Yamahy, ale tylko z technologią YSP. Np model MusicCast 1600.
  • Helpful post
    AxelNext
    Level 38  
    SAMSUNG HW-Q70R dobrze brzmi w stereo jednak dobra wieża stereo zawsze będzie lepiej brzmiała.
    Soundbary marki YAMAHA do słuchania muzyki odradzam bo są, że tak powiem bardzo efektowe, a nawet efekciarskie i o ile w filmach może się to podobać to w muzyce niekoniecznie.
    Patrz też na gniazda połączeń bo niektóre soundbary nie posiadają HDMI, a tylko optyczne.

Koydr wrote:
    Czytałem też że soundbar nie nadaje sie do słuchania muzyki bo to ma służyć do polepszenia słyszalności lektora w filmach.

W systemach 3.1 faktycznie dobrze słychać lektora, ale w muzyce taki soundbar zachowuje się inaczej i średnica nie bierze góry nad resztą pasma.
    W systemach 2.1 może zaś brakować czystości lektora, a w muzyce może brakować średnicy.
    Dobry soundbar np. SAMSUNG HW-Q70R ma tryb adaptacyjny i nawet fajnie on działa i spokojnie można posłuchać muzyki chociaż tak jak wcześniej napisałem, żaden soundbar nie zastąpi dobrej wieży stereo.
    buczo11
    Level 28  
    AxelNext wrote:
    żaden soundbar nie zastąpi dobrej wieży stereo.

W szranki mógłby stawać też dobry system głośników aktywnych 2.0.
    AxelNext
    Level 38  
    Pewnie że tak, sam się zastanawiałem nad zakupem Edifier R2730DB, ale o ile w stereo pewnie zagrałyby lepiej to jednak z telewizorem lepiej się sprawdzi dobry soundbar. Coraz bardziej podoba mi się słuchanie muzyki na HW-Q70R. W trybie adaptacyjnym brzmienie jest naprawdę dobre. W filmach na Netflixie jest super, a jaki bas :-D
    AxelNext
    Level 38  
    buczo11 wrote:
    W szranki mógłby stawać też dobry system głośników aktywnych 2.0.

Soundbar da lepszy bas przy oglądaniu filmów.

Dobrze mieć i soudbar i wierzę stereo albo aktywne głośniki. Przerabiam ten tema i nie ma złotego środka.