Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty symulator paczki gitarowej

01 Paź 2005 13:47 1776 4
  • Poziom 18  
    Witam!

Próby próbami ale w domowym zaciszu ciężko jest nagrywać gitarę korzystając z paczki gitarowej i mikrofonu - głównie ze względu na pozostałych domowników i sąsiadów (także tych dwa i trzy piętra wyżej..). Dlatego chciałbym złożyć jakiś prosty układ symulatora głośnika gitarowego. Nie chodzi mi o rack pokroju Marshalla SE100 ale prosty filtr, ktory mogłbym wpiąć między preamp a mikser audio. Dodam że preferuję raczej cięższe brzmienia.

doklejam trzy propozycje, ktore znalazlem w zasobach www.tubeamps.prv.pl. Na którą warto zwrócić uwagę??

pozdrawiam i z góry BIG THX :)

Co to jest "paczka" ? Polecam lekturę : https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
    j.
  • Poziom 28  
    tego zaprojektował o ile mnie pamięć nie myli pan Gibson...
    pobiera się sygnał (równolegle) z miejsca gdzie normalnie głośnik, zastąpiony rezystorem dużej mocy
  • Poziom 18  
    tak widzialem ten schemacik ale jakos panicznie boje sie tych indukcyjnosci :D

Moderator zwrócił mi uwagę na nadużycie słowa "paczka" (chociaż obawiałem się zwrócenia uwagi przez załączony schemat..). Nie wiem czy dokładnie o to chodzi Szanownemu Moderatorowi ,ale chyba zaznajomieni z tematem, wiedzą co to paczka gitarowa :)

pozdrawiam