Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Saunier Duval Thelia Condens 25 -A (H-PL)- zwarcie

Łukasz4444 19 Apr 2020 10:49 1233 8
 • #1
  Łukasz4444
  Level 5  
  Dzień dobry,
  poszukuję pomocy, mam problem z Saunier Duval Thelia Condens 25 -A (H-PL)- wierciłem wczoraj otwór w grażu i wwierciłem się w przewód zasilający oraz przewód od programatora, udało mi się wymienić wczoraj płytę główną oraz płytę z wyświetlaczem i nic nie działa- nie włącza się, tylko po włączeniu wtyczki delikatnie miga wyświetlacza, widać to tylko patrząc pod kątem oraz w ciemności.
  prośba o pomoc.
  dziękuję z góry
  Łukasz
 • Helpful post
  #2
  Wojtermet25
  Level 30  
  Może wiele nie pomogę, ale może spróbuj odłączyć wszystko od płyty głównej (programator, pompy, czujniki, zawory i co tam jeszcze jest oprócz wyświetlacza) i wtedy zobacz czy się uruchomi do jakiegoś momentu. Wtedy można zacząć podłączać peryferia i sprawdzać co blokuje.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Oczywiście zakręć gaz na czas testów.
 • Helpful post
  #3
  zales.vip
  Level 30  
  Odłącz całkiem programator, a sam kocioł podłącz np. przedłużaczem z zupełnie innego gniazda (zabezpieczonego innym bezpiecznikiem). Oczywiście zachowując fazowość - czyli użyć przedłużacza z tzw. "bolcem" czyli z uziemieniem
 • #4
  Łukasz4444
  Level 5  
  Dziękuję, rozwiązanie z odłączeniem wszystkiego prócz  plyty z wyswietlaczem i zasilania pozwoliło zdiagnozować iż czujnik ciśnienia wody był trafiony i to on powodował duże zwarcie iż na wyświetlaczu nic nie było widać. Czujnik wymieniłem  ale nadal coś nie tak, wyświetlacz lekko miga jakby drżał, a piec się nie załącza, nie można też ustawić opcji wody, czasem po resecie się uda. Czasem przestaje drżeć wyświetlacz i wtedy jest takie pyk, wentylator robi pół obrotu i koniec, pompa nie startuje, niema też żadnego błędu.  Ciężka sprawa, wszystkie wtyczki wtyczka po wtyczce odlaczlem, nie Wiem co robić generalnie słabo.  
 • #5
  zales.vip
  Level 30  
  Jaki czujnik ciśnienia wody? To gdzie Ty się wwierciłeś? Nie było mowy o tym ze wwierciles się w kocioł. Czujnik ciśnienia wody jest wewnątrz kotła.
  A próbowałeś podłączyć przedłużaczem do całkiem innego gniazda?
 • #6
  Łukasz4444
  Level 5  
  jednoczenie w kabel z fazą w ścianie i kabel od czujnika temperatury, zwarcie poszło po kablu od temperatury (od tyłu :().
  masakra
 • #7
  zales.vip
  Level 30  
  Ale piszesz tez o czujniku ciśnienia wody.
  Napisz czy podłączyłeś kocioł do innego gniazda przedłużaczem?
 • #8
  imariusz
  Level 11  
  Skoro czujnik robił zwarcie to może nową płytę "załatwił"?
 • #9
  Łukasz4444
  Level 5  
  odłączyć wszystkie czujki i urządzenia jak pompa od płyty głównej, następnie podłączać jedno po drugim i sprawdzać po podłączeniu którego pojawia się błąd. U mnie skończyło się iż spalone były dwie płyty główna i od wyświetlacza, najpierw wymieniłem główną i i ta od wyświetlacza uszkodziła nową płytę główną. także skończyło się na: nowej płycie od wyświetlacza, dwóch płytach głównych oraz czujniku ciśnienia od wody.
  tak się kończy wiercenie otworów bez sprawdzenia gdzie idą kable i wwiercenie się w fazę i kabel od czujki od termometru zewnętrznego, zwarcie poszło po kablu od czujki od termometru ( od tyłu bez zabezpieczeń), wydałem dużo ale zawsze może być gorzej, myślałem iż już wszystko padło włącznie z pompą....