Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Honda gx160 co to może być? - Zagęszczarka, cięzko pali, brak mocy, dusi się

l_donut 02 May 2020 22:51 3087 3
    l_donut
    Level 1  
    Witam
    Proszę o pomoc. Pożyczyłem takie coś jak zagęszczarka z silnikiem honda gx160. W pewnym momencie silnik stanął nie dało się odpalić. Rozebrałem gaźnik przeczyściłem, od razu wymieniłem uszkodzony plastik łaczący gaźnik z resztą oraz uszczelki. Zagęszczarka zapaliła kilka razy ale brak mocy. Teraz jest taki objaw że pali tylko bez filtra powietrza a raczej jak wyjmę wężyk z obudowy tłoków. Z otworu wywala olej i gdzieniegdzie tez widać lekkie przecieki. Silnik szrot, wiadomo, ale chodził i taki chcę oddać. Co mam zrobić bo męczę się z tym i niedługo zostanę bez ręki bo mnie boli od ciągłego zapalania :) Dzięki wszystkim za jakieś porady.

Filmik video-1588..159.mp4 Download (2.18 MB)
    LENIWIEC_PL
    Level 28  
    Witam.
    Spróbuj wyregulować gaźnik. Jeśli odpala bez filtra powietrza to masz zdecydowanie źle ustawioną mieszankę paliwowo powietrzną.
    rent2010
    Level 2  
    A sprzegło nie trzyma? Zrzuć najpierw pasek i spróbuj bez obciążenia
    michal_rybka
    Level 32  
    nie jest przypadkiem za dużo oleju że aż wywala go odmą? a może silnik był przekręcany na boki? odłącz ten wężyk odmy od gaźnika i przedłuż i wsadź do jakiegoś słoika, może tam się nagromadziło oleju i musi go wydmuchać. zresztą tego wężyka wcale można nie zakładać.
    To są rewelacyjne silniki, które nawet skrajnie zajechane i dymiące strasznie na niebiesko pracują równo i dobrze odpalają
    zdejmij pokrywkę zaworów z głowicy i wyreguluj zawory bo słychać, że strasznie tłuką (ssący 0.15 wydech 0.2)
    rozbierałeś i czyściłeś gaźnik? szczególnie iglicę pływaka i dyszę paliwa

ps. nowa podróbka GX160 kosztuje na allegro ok 300zł :) i to są naprawdę niezłe podróbki