Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki - Przebicie wyjścia sygnału na wejście

05 May 2020 10:42 372 4
  • Level 2  
    Witam. Mam problem, który się ciągnie już długo i nie znalazłem rozwiązania jeszcze. Mam przebicia z głośników słuchawek na mikrofon, wszystkie dźwięki z systemu słychać na mikrofonie, muzyka, gry, znajomi mówią że słyszą sami siebie. I nie jest to raczej przebicie polegające na przenoszeniu wibracji słuchawek na mikrofon, tylko sygnału wyjściowego na wejście, nawet przebicia są identycznie słyszalne jak wyłączę mikrofon z przełącznika na kablu i przebicie jest tym mocniejsze im bardziej zwiększę głośność dźwięku w systemie. Gdy podłączę osobny mikrofon do karty, ten problem kompletnie znika i słychać jedynie szum prawdopodobnie z działających podzespołów komputera co jest już akceptowalne dla mnie. Chciałbym się dowiedzieć co może być przyczyną. Może to ma związek z okablowaniem słuchawek? Rady typu wyłączenie stereo mix nie działają.

Słuchawki to Hyperx Cloud a karta dźwiękowa to Asus Xonar D2x. Dodam jeszcze, że identyczny problem występował w dużo tańszych słuchawkach Tracer Dragon oraz A4Tech HS-50.
  • Level 43  
    Jaki jack w słuchawkach?→
    Słuchawki - Przebicie wyjścia sygnału na wejście
  • Level 2  
    Jacka mam 4 polowego w słuchawkach który rozdzielam do gniazda na mikrofon i słuchawki, mikrofon ma 4 pole patrząc od "czubka" wtyczki. Jeszcze dodam, że tłumienie zakłóceń mam w sterowniku karty, ale dźwięk po tej "obróbce" brzmi gorzej jak z mikrofonu za złotówkę.
  • Level 43  
    WarHead24 wrote:
    Jacka mam 4 polowego w słuchawkach który rozdzielam do gniazda na mikrofon i słuchawki

W jaki sposób? Wg. mnie jest winna przejściówka jeśli taką używasz.
    Czyli masa jest zamieniona z sygnałem mikrofonu.
  • Level 2  
    Na dwie trójpolowe wtyczki, jedna jest do mikrofonu, druga do wejścia na słuchawki. Problem istniał przy oryginalnym rozdzielaczu do słuchawek. Teraz mam inny i problem jest taki sam. Jak można by sobie poradzić z tym bez wymiany jacka?