Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit LST 114 - migają kontrolki 1 i 2 oraz stoi woda.

niewiem1979 31 May 2020 16:56 498 4
    niewiem1979
    Level 20  
    Witam,
    Mam problem ze zmywarką Indesit LST114. Chyba w trakcie pranie przestała reagować, stoi woda i migają kontrolki 1 oraz 2. Próbowałem resetować tzn. wyłączyć z zasilania i jeszcze raz startować, ale nic to nie daje. Woda stoi, a kontrolki migają. Proszę o pomoc.
    Indesit LST 114 - migają kontrolki 1 i 2 oraz stoi woda.IMG_202005...ze.com.jpg Download (94.77 kB)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Piotr2608

Level 40  
    niewiem1979 wrote:
    Chyba w trakcie pranie przestała reagować

Zmywarka zmywa, pralka pierze.
    F3 - problem z odpompowaniem wody.
    niewiem1979
    Level 20  
    Rozebrałem zmywarkę i dostałem się do pompy. Wirnik wydaje się w porządku, obraca się bezproblemowo. Wyczyściłem wszystkie przewody. Złożyłem zmywarkę i załączyłem 1 program, wystartowało tzn.: nabiera wody i grzeje ja. Wydaje się także, ze chyba wypompowuje wodę, bo trwa normalny cykl zmywania. W pewnym momencie zaczyna "buczeć i woda zostaje w środku. Co to może być? https://www.youtube.com/watch?v=tqGgzbRBy5o Dodaję filmik z owego buczenia.
  • Helpful post
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Tak jakby pompa odpływowa (spustowa). Nalej do pustej zmywarki trochę wody tak by było ją widać trochę nad filtrem. Uruchom i po chwili sprawdź czy pompa odprowadziła wodę. Zmywarka zawsze najpierw przed cyklem uruchamia tą pompę by opróżnić resztki wody przed pobraniem.

Ten moment w którym pisałeś, że zaczyna buczeć to w jakiej chwili w trakcie jeszcze zmywania czy już w momencie opróżniania wody, a cykl mycia jak przebiega? Najlepiej sprawdzić na pustej zmywarce bo wówczas będzie słychać czy pompa myjąca wytwarza dobre ciśnienie (będzie słyszalny szum wody po ściankach komory zmywania nawet przez zamknięte drzwi. Najpewniej będzie jednak to o czym pisał kol. Piotr2608, a więc wyeksploatowana pompa spustowa, zatkany waż spustowy lub samo ujście węża spustowego (odcinek kanalizacyjny).
    niewiem1979
    Level 20  
    Problem rozwiązany, w pompce od wypompowywania wody było szkło. W samym wirniku znalazłem dwa kawałki potłuczonego kiedyś kieliszka. Winna oczywiście jest żona. Dziękuję za podpowiedzi. Zmywarka hula, a ja znowu się czegoś nauczyłem.