Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanko do znawcow Alpine...

04 Oct 2005 20:59 2011 2
  • Level 10  
    Hej, wlasnie sie zastanawiam ktorego Alpine'a wybrac. Mam kilka do wyboru i naprawde nie wiem co poczac :).

Głównie się zastanawiam nad tymi modelami:
    CDA-9847R
    CDA-9851R
    CDA-9853R
    CDA-9855R
    Czy jesli chodzi o dzwiek, te radyjka sa identyczne? Tylko np. wyzsze nry maja wiecej funkcji? Wiem, ze 9847 nie jest opadany i jego raczej nie bede bral.

CDA-9835R - to jest wyzszy model, ale moge go kupic po dosc przystepnej cenie - ok. 1500-1600zl (sklepowa - 3600). Czy warto do niego doplacac. Zaznacze, ze w aucie nie mam wzmacniacza tylko dwa dwudrozne glosniki HERTZ ESK165.

CDA-7894RB - to tez jest wysoki model, ktory moge w miare tanio dostac. Czy to jest starsza jednostka? Ciezko go znalezc w sklepach on-line. Jak to wyglada w porownaniu z radioodtwarzaczami przedstawionymi wyzej?

I ostatnie trzy:
    CDA-9812RB
    CDA-9813R
    CDA-9815RB
    Czy sa to starsze modele? Czy sa one raczej z polki tych 4. pierwszych, czy raczej CDA-9835R.

Jak widzicie duzo do wyboru. Chcialbym kupic porzadne radio i nie przeplacic bez sensu. Czy jest sens sie pchac w 9835, lub 7894 jesli nie mam wzmacniacza i tylko te dwa glosniki dwudrozne HERTZ ESK165?

Czego oczekuje od tego radia:
    1. Wysokiej jakosci dzwiek - heh, to dosc oczywiste
    2. Prosta obsluga mp3, widoczne katalogi, drzewo itp.
    3. Mozliwosc podlaczenie bezposrednio glosnikow, bez wzmacniaczy
    4. Niepotrzebne mi zaawansowane sterowanie kilkoma wzmacniaczami, subami itp.
    5. Dobry stosunek jakosc/cena

Z gory dziekuje za jakiekolwiek przemyslenia, wiem ze dosc szczegolowe pytania tu zadalem, wiec raczej trzeba byc obytym w alpine'ach.
  • Level 13  
    Witam.Proponuje wybrać któryś z tych trzech modeli :7893/94 to linia 2002 r,9812/13/15 - 2003, 9833/9855 to linia tegoroczna, a jak chcesz miec analogowy dobry dźwiek to alpiny 10-letnie kładą nowe linie na łopatki,a do tego proponuje dobrze wyciszyć autko matami,masz tu link do gościa co sie tym zajmuje.Robi całe nagłośnienia car audio i to niedrogo.Polecam.Dlamnie zrobił autko na zicher.zobacz sam: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68508428, i tel do niego: 0 502-045-351.Pozdrawiam.
  • Level 26  
    Ja wkładałem do taty samochodu odbiornik CTA1505 + zmieniarke na 12 płyt CHA1612 (czy jakoś tak, pamietam dokładnei modelu) i powiem że już na seryjnych głośnikach dźwiek jest naprawde na wysokim poziomie, a po zmianie na Velocity jakość jest dla mnie wystarczająca dla normalnego słuchania (bez startów w zawodach). Na allegro kiedyś ten sam zestaw poszedł za 800 zł, a kosztowało to prawie 4 tyś. Gdybym miał teraz wybierać sprzęt to znów wybrał bym tą samą konfiguracje, ale Maciek01 ma racje, nic nie pobije starszych modeli, to klasa sama dla siebie !!!