Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywarka AverMedia usunięcie HDCP

Fafik82 07 Jun 2020 14:22 504 0
    Fafik82
    Level 11  
    Witam.

Mam nagrywarkę HDMI AverMedia Game Capture HD 2 chciałem wykorzystać ją jako rekorder do TV. Korzystam z IPTV po światłowodzie do mieszkania i dostawca nie udostępnia przestrzeni na serwerze do przechowywania nagrań a ja chciałbym mieć możliwość obejrzenia meczu czy filmu wtedy kiedy będę miał wolny czas a nie wtedy gdy jest nadawany a mnie nie ma w domu. Lub nagrać bajki dzieciom.
    Dekoder TV to Arris VIP1113M czy jak kto woli Motorola. Max parametry jakie da się tu ustawić to 1080p 50Hz. Po podłączeniu do AverMedia sygnał jest wykrywany i bez problemu trafia na TV. Z tego co zauważyłem to sygnał wchodzi zabezpieczony (w menu jest komunikat wejście 1080p bez nagrywania) ale na wyjściu jet już czyste HDMI nie jestem pewien na 100% ale myślę że urządzenie omija HDCP ale jednocześnie oprogramowanie nie pozwala na nagranie.
    I tu moje zapytanie czy ktoś z szanownych forumowiczów miał już do czynienia z tą nagrywarką i potrafi to zabezpieczenie usunąć lub już rozgryzł temat i posiada soft bez blokady ewentualnie programowanie jest jego dziedziną i będzie potrafił zmodyfikować wsad?
    Nie jest to sprzęt pierwszej młodości, długo na rynku więc może ktoś tego tak używa.

Dodam, że producent udostępniał aktualizacje oprogramowania w formie pliku Bin. Wgrywany automatycznie przez USB. Do pobrania ze strony. Mogę też wysłać.

Wiem, że DHCP jest specjalnie bo prawa autorskie itd. Ale ja nie zamierzam „piracić” tylko chcę zwiększyć możliwości dekodera. Ponadto gdybym miał taki zamiar to bym kupił gotowy sprzęt co to omija i chwyta 4K a nie zawracał głowy leciwą już nagrywarką.
    Jednak jako archiwizer aby potem obejrzeć jest wystarczający. A i tak leży.

Aha próbowałem również połączyć przez splitter bo już trochę poczytałem ale znalezienie „splittera stripującego” na znanym portalu jest trudne bo mnogo tego i niektórzy nie wiedza nawet co sprzedają .

Chciałem jeszcze dodać, że jeśli to jakaś wiedza tajemna to proszę o kontakt prywatny. Nie chcę za darmo jeśli ktoś skutecznie to ogarnie.

Czy ktoś pomoże w tym temacie? Z góry dzięki za zainteresowanie.