Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralka NT1 PLUS problem!!!

06 Paź 2005 08:49 1710 8
 • Poziom 12  
  Witam!!!
  Posiadam posiadam centralke NT1 Plus (TELEFONICA), zaprogramowałem sobie wcześniej przydzielenie numerów odpowiednio do każdej szyny, za pomocą sekwencji: #*##*# potem wrowadziłem wartość parametru *11*(dla pierwszej szyny pierwszy numer) 111111111 (numer kierunkowy wraz ze swoim numerem) #. Odpowiedni dla drugiej szyny zrobiłem tak samo tylko zmieniłem wskaźnik parametru na *22* (dla drugiej szyny drugi numer) i oczywiście drugi numer wraz z numerem kierunkowym. Wszystko działało aż do poewnego czasu. Wszystkie ustawienia znikły, kiedy chce ponownie skonfigurować centralke, wprwadzam wszystkie parametry , potwierdza przyjecie, odkładam sluchawke, sprawdzam i nic. Nie idzie zawprogramować centralki! Co może być tego przyczyną???
 • Poziom 15  
  centralka ? hmmm
  to jest NT isdn-owy
  proponuje najpierw reset ustwien sieciowych
  czy NT jest twoja wlasnoscia ? jesli firmy telekomunikacyjnej to zglaszasz uszkodzenie i monterzy ci go sprawdza i zaprogramuja
 • Poziom 12  
  Próbowałem już reset wielokrotnie ale i tak nic nie poskutokowało. A czy centralka jest własnościa moją czy tepsy nie wiem?? Wykupiłem pakiet ISDN, przyszli, zamontowali i tyle.
 • Poziom 15  
  NT jest wlasnoscia tepsy, tak jak i sprawnie dzialajaca usluga
  9393 i czekac na monterow

  p.s. tylko nie mow , na 9393 ze ci centralka zle dziala, bo to nie jest zadna centralka, tylko zakonczenie sieciowe NT
 • Poziom 15  
  cześć!
  Rozumiem, że reset przez *98# , ani wylączenie na kilka minut urządzenia z linii i sieci i ponowne oprogramowanie nie pomaga?
  Dla przykładu ostatnio konfigurowałem z Tepsą NT , wraz z wgrywaniem nowego softu, a okazało się , że ich monter zapiął obie linie na porcie a1b1, z tym że jedną na RJ , a drugą od wewnątrz. MSN był nie do wprogramowania!
  Acha! spotkałem się z tym , że na nowym sofcie nie wstukuje się już kierunkowego, a tylko 7 cyfr
  Pozdrowienia
 • Poziom 33  
  jak zaprogramował np 022 lub 22 i numer to niema co się dziwić bo zle zrobił!!! w konfiguracji podaje sie tylko nr 7 cyfrowy
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Czy NT1 jest włączone do zasilania (czy świeci się zielona dioda)
  Bez zasilania mamy sygnały i podczas programowania słyszymy potwierdzenie przyjęcia programu a na prawdę programu nie przyjęła.
  Ja programowałem MSN-y z numerem kierunkowym.
  Jak pamiętam pierwszy MSN dla pierwszego kanau ma parametr *11*
  a pierwszy MSN dla drugiego kanału ma parametr *21*.
  Najlepiej zaprogramować po dwa MSN dla każedgo kanału pierwszy z numerem kierunkowym drugi bez błędny numer i tak nie będzie przeszkadzał a wyeliminujemy problem numeru kierunkowego.
 • Poziom 12  
  już wszystko działa :) nie sprawdziłem zasilania (przedłuzacz był odłączony od gniazdka) heh głupie przeoczenie. dzięki wszystkim
 • Poziom 27  
  A jak wyłączysz teraz zasilanie z NT to ustawienia pozostają czy traci . Z mojego doświadczenia a robię to na co dzień to te NT działają nawet bez 230 v tylko musisz odpowiednio przestawić przełącznik awaryjn S0 / port a/b pod klapką