Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Privileg 828SE model C80496

06 Paź 2005 13:23 1449 5

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie wchodzi na prawe/lewe obroty, jak popcham to idzie, ale za wolno w prawo i lewo, prądniczka nie ma przerwy, silnik po podłączeniu (zwarciu triaka wchodzi na obroty).
    Moduł elektroniki klasyczny triak i TDA1085, sprawdziłem co mogłem, wydaje się być sprawny.
    :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Może zwarcie w silniku, np. wirnik jeżeli sam nie rusza tylko po "popchnięciu".
    Zakładając że moduł sprawny trzeba sprawdzić prąd silnika.

Tak tylko jak, które przewody, jest tam ich kilka, nie mam schematu.
  • Pomocny post
    Specjalista urządzeń chłodniczych
    Najprościej cęgowym amperomierzem na wejściu w okolicy filtra, tylko bez grzania ;)

Albo najprościej zmierzyć prąd na którejś ze szczotek (jeżeli oczywiście to silnik szeregowy), nie trzeba kombinować przy kostce.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Załuż cęgi na jakikolwiek przewód z kostki silnika (tylko nie od tacha) bo stojan z wirnikiem są w szeregu przez płytkę. Sprawdż czy nie iskrzy na komutatorze przy wysokich obrotach ( na niskich może nie być niczego widać). To może być wirnik.
    Jest w razie czego do naprawy (przezwajanie +wyważanie) Przerabiałem ostatnio podobny temat w Candy. Klienci zadowoleni a cena nowego silnika była zaporowa.
    Misiek

Uszkodzony silnik, rezygnacja zleceniodawcy, zbyt wysoki koszt naprawy.
    Koniec tematu.