Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dużo fps, mała płynność gry

Olek_Zielinski 29 Jun 2020 04:00 3051 15
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    Witam,
    Ulepszyłem ostatnio komputer i gry działają powyżej 60 fps jednak nie chodzą płynnie. Próbowałem włączyć v sync i faktycznie gry chodziły bardziej płynnie ale były spadki do 59 fps i input lag przez co nieprzyjemnie się grało, ustawiłem również limit klatek na 60 ale gra i tak nie była płynna .Co można na to podadzić żeby gra chodziła płynnie a zarazem bez synchronizacji pionowej? Może monitor 144hz bo obecnie mam 60 hz?

Gtx 1660 ti
    I5 9400f
    2x4gb 2133mhz
    Zasilacz 600w
    LC24F396FHUXEN 60 hz
    2konrafal1993
    Level 36  
    Ten monitor posiada obszerne opcje poprawy obrazu i sporo różnych dodatkowych ustawień tyle że wcale nie są to ustawienia które spełniają zadanie jak należy. Też miałem takie problemy i obraz mi scinało, Cs go i dużo fps a obraz scinał aż brak słów, wystarczyło pozmieniać ustawienia i zaczęło jakoś to grać. Musiałbym zobaczyć u siebie bo nie wszystko musialo być ustawione intuicyjnie chodzi o ustawienia szybkości monitora, mam dokladnie ten sam model i trochę żałuję że nie kupiłem lepszego ale na obecnych ustawieniach jest dobrze porównując do wcześniejszych ustawień.
    ITSpec.

Level 40  
    PEŁNA specyfikacja komputera. Model zasilacza.

Podłącz monitor przez DP i korzystaj z Freesync.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    ITSpec. wrote:
    PEŁNA specyfikacja komputera. Model zasilacza.

Podłącz monitor przez DP i korzystaj z Freesync.

Zasilacz to jakiś silientum 600w
    Chyba vero m2 bronze

Kabla DP nie mam ale kupie i zobacze czy to coś da a free sync działa tylko na kartach amd
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    Olek_Zielinski wrote:
    a free sync działa tylko na kartach amd

Nie. Działa na GTXach od serii 1000 w górę.
    Kup DP.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    2konrafal1993 wrote:
    Ten monitor posiada obszerne opcje poprawy obrazu i sporo różnych dodatkowych ustawień tyle że wcale nie są to ustawienia które spełniają zadanie jak należy. Też miałem takie problemy i obraz mi scinało, Cs go i dużo fps a obraz scinał aż brak słów, wystarczyło pozmieniać ustawienia i zaczęło jakoś to grać. Musiałbym zobaczyć u siebie bo nie wszystko musialo być ustawione intuicyjnie chodzi o ustawienia szybkości monitora, mam dokladnie ten sam model i trochę żałuję że nie kupiłem lepszego ale na obecnych ustawieniach jest dobrze porównując do wcześniejszych ustawień.

Mam ustawione czas reakcji na najszybszy i szczerze nie widzę różnicy w płynności z tym czy bez tego ustawienia.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    Jednak ten monitor niema wejścia DP
    Dużo fps, mała płynność gry
    ITSpec.

Level 40  
    No to freesync nie włączysz.
    Tych RAMów nie możesz podkręcić? Strasznie ograniczają wydajność.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    ITSpec. wrote:
    No to freesync nie włączysz.
    Tych RAMów nie możesz podkręcić? Strasznie ograniczają wydajność.

Nie wiem czy chce się bawić w podkręcanie bo jeszcze coś zepsuję. Ale jakbym kupił ram 2666mhz bo więcej sie nieda to wydajność by wzrosła? I czy warto pomyśleć o monitorze 144hz?
    ITSpec.

Level 40  
    Byłaby niewielka różnica. 2133 a 3200, wtedy można kilkanaście % zyskać.

Zależy w co grasz i ile teraz klatek wyciągasz.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    ITSpec. wrote:
    Byłaby niewielka różnica. 2133 a 3200, wtedy można kilkanaście % zyskać.

Zależy w co grasz i ile teraz klatek wyciągasz.

No fps mam całkiem sporo ale w niektórych grach mam takie mikrozacięcia że np jak szybko obrócę kamerą albo szybko się przemieszczam to trace troche fps (nawet nie poniżej 60fps) przez co właśnie są te zacięcia.
    W gta 4 jeśli sie nie przemieszczam to mam 120 fps i np gdy się szybko obrócę to spada do 90 i to powoduje mały lag.
  • Helpful post
    ITSpec.

Level 40  
    No to w takich sytuacjach Freesync się właśnie przydaje.
    Myślę, że 144Hz się nie opłaca, 75Hz z Freesync to już bardzo płynny obraz (działam na takim dwa lata, choć prawie nie gram), a Twoje podzespoły 144 i tak nie wyciągną.

Choć synchronizacja pionowa też powinna dawać radę.
    gasak
    Level 18  
    A moze dysk nie wyrabia. Wszak nie podano jaki jest w konfiguracji.
    Olek_Zielinski
    Level 4  
    gasak wrote:
    A moze dysk nie wyrabia. Wszak nie podano jaki jest w konfiguracji.

Mam dysk ssd na system (patriot p200 256 gb) i hdd na gry (wdc wd10ezex-08wn4a0)
  • Helpful post
    Darek1222
    Level 11  
    U mnie w 1660ti w laptopie to samo. Wina nowych sterowników przynajmniej u mnie.
    Wgrałem nowego windowsa i mi to pomogło i bez programu tego nvidia. Same sterowniki.
    144Hz to podstawa moim zdaniem. To już nie chodzi o gry ale o męczenie oczów itp.
    75Hz to stare kineskopowe monitory miały.