Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy J530F root

29 Cze 2020 07:03 165 13
  • Poziom 19  
    Jak do tej pory robiłem root i TWRP w wielu telefonach i jakoś nie miałem takiego problemu. Próbowałem wg. kilku poradników ale na koniec albo brick albo uruchamiał się jak gdyby nic nie było robione .
    J530f android 9 z odblokowanym bootloader . Próbuję wgrać TWRP ale brak finału . Czy przy odblokowanym boot... wgrywa się inaczej i jak zrootować taki telefon ? Robię według poradnika ,ale po ponownym uruchamianiu ,zgodzie na reset -TWRP -brak. . Co sprawdzić ,zrobić ,żeby mieć Root ? Po ponownej próbie wgrania TWRP jest FAILED i Only officjal relased binaries are allowed to be flashed Recowery ? Kombinuje dalej .Może jakieś konkretne uwagi co dalej ?
  • Poziom 35  
    rudiszubert napisał:
    Próbuję wgrać TWRP ale brak finału . Czy przy odblokowanym boot... wgrywa się inaczej i jak zrootować taki telefon ? Robię według poradnika ,ale po ponownym uruchamianiu ,zgodzie na reset -TWRP -brak.

Po pierwsze, musisz miec zaznaczone Odblokowaniem OEM w ustawieniach programistycznych. Po drugie, telefony Samsunga (i innych marek) od dawna nadpisuja niestandardowe recovery przy uruchomieniu.

Musisz wgrac TWRP za pomoca Odina i w momencie restartu trzymac od razu kombinacje klawiszy zeby telefon w to wgrane przed chwila TWRP wszedl. Jesli zrestartuje sie do systemu zamiast wejsc do TWRP to czynnosc nalezy powtorzyc.
  • Poziom 19  
    Dokładnie tak robiłem. Co do kombinacji klawiszy w tym modelu ,to jedni podają że kombinacja volume + i power i home a inni że wol + razem z - i do tego home . Robiłem i tak i tak ale nie chciał wejść w TWRP tylko włącza się stockowy recovery. Co do OEM to jest opis że jeśli nie ma tej opcji w menu programisty ,to znaczy że bootloader jest odblokowany. Ale można tą pozycję przywrócić (co zrobiłem) ,przez zmianę daty i połączenie fona z netem. Jak chcę uruchomić Samsung Pass ,mam komunikat ,że system jest zrootowany i nie chce się włączyć ,chociaż root nie jest obecny. Czy odblokowany bootload.. może mieć wpływ na instalację TWRP ?
  • Poziom 35  
    Bootloader jest odblokowany fabrycznie we wszystkich Samsungach za wyjatkiem ostatniej serii A (A10, A20 itp) i S10 i nowszych. J530F nie mial fabrycznie zablokowanego bootloadera, ale wymagane jest wlaczenie odblokowania OEM w celu wylaczenia blokady FRP.

Wlacz telefon, polacz sie z internetem po WiFi itp i poczekaj. Opcja powinna sie z czasem pojawic w menu.

Co do recovery. W tym modelu wchodzisz w nie za pomoca vol+ + home + power. Musisz wiec odpalic Odina, dodac plik z TWRP, wciskac star i w zasadzie od razu trzymac te 3 klawisze zeby zaraz po restarcie telefon uruchomil sie w TWRP, pod warunkiem oczywiscie ze wgralo sie prawidlowo a nie zotastalo odrzucone np z powodu blokady FRP.
  • Poziom 19  
    A kiedy przy uruchamianiu TWRP puścić przycisk power ? Wydaje mi się ,że powinno to się zrobić od razu po wyświetleni pierwszego ekranu po restarcie ,bo w przeciwnym przypadku , telefon się restartuje i wisi ?? Nie ma blokady FRP .W samym Odin ,czy ma być aktywna opcja auto restart czy nie ?
  • Poziom 35  
    Od razu jak zobaczysz plansze TWRP. Dlugie przytrzymanie wlacznika nic nie zmienia. Wymuszenie restartu w tych Samsungach wymaga trzymania vol- i power.
  • Poziom 19  
    Robiłem tak kilka razy i nigdy nie pokazał się plansza TWRP ,tylko długo nic -ciemno ,później włącza się stockowe recovery ??
    J530FXXU6CSK9 andek 9 one ui 1.1 .Jak wejdę w recovery stock. jest kilka komunikatów : can t open directory system/omc/sup/et c /config no such file or directory i poniżej kilka kończących się tak samo -no such ......... Czy można zrobić root magisk ,bez TWRP ?
  • Poziom 35  
    Mozesz sprobowac pobrac zrootowany boot.img dla twojego urzadzenia stad i sprawdzic czy w ten sposob zadziala. Przygotuj sobie tylko plik z softem w tej samej wersji na wszelki wypadek.
  • Poziom 19  
    Pobrałem ,ale wg. filmiku z instr . trzeba pobrać apkę ze sklepu ,której w nim nie ma ?
    Zaryzykowałem i jest root . Ale teraz nie wiem jaka apka jest zdolna zarządzać uprawnieniami root ? Su czy magisk i czy teraz mogę zainstalować TWRP ?
  • Poziom 35  
    SuperSu czy MagiskManager powinny dzialac. To z kolei nie ma zadnego zwiazku z TWRP. Te powinno ci sie wgrac juz wczesniej prawidlowo, zakladajac ze jest wlasciwe dla tego modelu itp. Ciezko mi teraz ocenic nie majac tel w reku.
  • Poziom 19  
    Jestem właścicielem .a TWRP może też mi robić problemy z instalacją , jak wcześniej .ale spróbuję.
    Po wgraniu TWRP dalej nic i telefon wisi. Okazuje się że brak nawet stockowego recovery.
  • Poziom 19  
    TWRP-3.3.0-j7y17lte-Pie-J530 .taką wersję mam . a ta ,którą podałeś TWRP-3.3.1-j5y17lte Czy to do Pie i jak to wgrać ,stockowym twrp czy odin ? I czy znowu będzie trzeba zgodzić się na sformatowanie -reset po instalacji ?
  • Poziom 35  
    Pobierz, zmien nazwe na recovery.img i spakuj do pliku .tar. Po tym powinno dac sie to wgrac za pomoca Odina. Co do resetu - po uruchomeniu TWRP tak bo powinien miec problem z zaladowaniem zaszyfrowanej partycji data.