Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Traktorek-kosiarka do trawy (Alpina, Stiga) - wibracje sprzęgła i hamulca

Sol-Wagon 09 Lip 2020 07:18 219 0
    Sol-Wagon
    Poziom 8  
    stan na godz. 7.00:
    Słuchajcie, temat dotyczy traktorka marki ALPINA BT (właścicielem tej marki jest STIGA), model bliźniaczy Stigi to: 2098 Tornado.
    Trawa zablokowała mi kanał wyrzutowy do kosza, dodatkowo ostatnie ok. 6 tygodni traktorek stał z włączonym hamulcem "ręcznym"; zauważyłem iż pedał "sprzęgło-hamulca" ewidentnie drga na wolnych obrotach, dodatkowo pasek napędu jest jakby luźniejszy z jednej strony...
    Czy paski napędu powinny pracować przy zapalonym silniku, a zatrzymywać się po naciśnięciu sprzędło-hamulca?
    Czy wciśnięcie "ręcznego" powoduje zwolnienie napięcia paska i długie pozostawanie w tej pozycji mogło być przyczyną drgań i poluzowania napięcia paska?

stan na godz.20.00:
    generalnie telepie się drążek hamulca prowadzący do tylnych kół, pedał sprzęgła oraz najbardziej rolka z wysięgnikiem, który sprzężony jest z pedałem sprzęgła...naciśnięcie sprzęgła powoduje przesunięcie się tej rolki i jednoczesne zluzowanie pasków napędu...wtedy można wprowadzać odpowiedni bieg...

wibracje występują na wolnych obrotach, obroty koszenia stabilizują drgania...
    przytrzymanie ręką pedału sprzęgła lub drążka hamulca powoduje zatrzymanie wibracji...