Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ekspres Philips HD8834 czesto nie parzy kawy

Szpila77 15 Jul 2020 17:52 1101 1
    Szpila77
    Level 9  
    Witam.

Temat jest bardziej złożony niż w tytule.
    Ekspres nie robił kawy, tzn po włączeniu zaparzania espresso kawę zmielił ale woda leciała przez spieniacz mleka, trochę do pojemnika trochę przez wylewkę od spieniacza, natomiast przez wylewkę od kawy nic. Postanowiłem rozebrać i przeczyścić, czyli wyczyściłem wylewkę kawy, w sumie jak na około 4000 kaw to w środku było ok, nie znam fachowych pojęć części, więc ciężko opisać dokładnie, ale przeczyściłem też zawór gorącej wody, tam było trochę paprochów. Przeczyściłem również górne sitko od zaparzacza te z mniejszymi dziurkami, większość dziurek była zalepiona, sprężonym powietrzem odetkałem jakies 80%.
    Te zabiegi zmieniły to, że kawa robiła się jak w nowym ekspresie, ale przestało spieniać mleko. Mleko leciało bardzo wolno i sporo pary leciało z boku ekspresu. Postanowiłem odkamienić, po tym zabiegu kawa się parzyła trochę gorzej, natomiast znowu zaczęła lecieć woda z pojemnika na mleko.
    Co ciekawe kiedy włączę parzenie na większą szklankę czyli więcej wody ma przelać to w połowie parzenia kawa zaczyna lecieć przez wylewkę kawową i cały czas leci przez wylewkę od mleka.
    Nie znam budowy ekspresu ani tego jak on działa, ale szybko się uczę, proszę o podesłanie dobrych stron lub filmów z serwisem ekspresów, lub proszę o nakierunkowanie co przeczyścić lub sprawdzić czy nie uszkodzone.

Jezeli zbyt chaotycznie napisane proszę pytać o szczegóły.