Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach

31 Lip 2020 13:57 195 4
  • Poziom 2  
    Dzień Dobry, mam problem z ww kosiarką po dość mocnym uderzeniu. Przy koszeniu trawy najechałem na placu zabaw "na konika" centralnie jego drewniana część wbiła się mi w kosiarkę na wysokości, którą zaznaczyłem. Od tamtej pory kosiarka chodzi jakby cały czas na wysokich obrotach. Żadna sprężynka nie spadła, ruszając ciągi słychać falowanie obrotów. Nie wiem co tam mogłem uszkodzić. Byłem w serwisie gość poruszał ciągami i jest OK. Mówię mu, że chodziła dużo ciszej, że teraz głośno jakby na full, a on, że tak ma być może ktoś z Was ma pomysł co mogłem uszkodzić?

VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach VIKING 6 MB650V - Kosiarka cały czas chodzi na bardzo wysokich obrotach
  • Poziom 34  
    langixx napisał:
    może ktoś z Was ma pomysł co mogłem uszkodzić?
    Może nie tyle uszkodzić, ale zgiąć którąś blaszkę do której są podpięte sprężynki, lub mogła się "przy kolizji" przestawić dźwignia regulatora obrotów. Dobrze by było sprawdzić silnik obrotomierzem, jakie ma te rzeczywiste obroty...
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy nie masz pękniętej obudowy filtra powietrza, lub luzu na śrubach mocujących przepustnicę. Może być tak że powstała droga dla lewego powietrza. Następnie ścięgna, jeżeli piszesz że nie spadły to zobacz czy któreś z nich nie zostało nadmiernie rozciągnięte od uderzenia.
  • Poziom 2  
    Byłem, w innym serwisie, z powietrzem jest wszystko OK. Stwierdzili, że jakby dochodziło gdzieś powietrze praca byłaby nie równa, a kosiarka chodzi równo. Obniżyli obroty z 3200 na 2900 przyginając blaszkę z boku. Chodzi, trochę ciszej, twierdzą że wszystko OK nie jestem do końca przekonany, ale może się już przewrażliwiłem. Dzięki za odpowiedź.