logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Przejście kablami przez strop - czy konieczny jest peszel?

revolt 26 Sie 2020 11:00 10884 5
  • #1 18889516
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    Czy przejście kablami przez strop powinny być zabezpieczone chociaż peszlem czy wystarczy zwykła dziura jak na zdjęciu?

    Przejście kablami przez strop - czy konieczny jest peszel?
  • #2 18889560
    bumble
    Poziom 40  
    Posty: 7189
    Pomógł: 608
    Ocena: 1190
    Zawsze powinna być osłona jeśli kable są luźno. Do tego widze że to kable sygnałowe powinna być możliwość wymiany ewentualnej. prowadzenie w rurkach peszlu.
  • #3 18889770
    revolt
    Poziom 34  
    Posty: 3585
    Pomógł: 159
    Ocena: 186
    Co do przejścia się zgadzam, ale prowadzenie w peszlach po ścianach? I tak na pierwszym załomie się sprawa rypnie a bruzdować strop żeby wsadzić tam najmniejszy nawet peszel to chyba przerost nad treścią.
  • #5 18890123
    bumble
    Poziom 40  
    Posty: 7189
    Pomógł: 608
    Ocena: 1190
    revolt napisał:
    a bruzdować strop żeby wsadzić tam najmniejszy nawet peszel to chyba przerost nad treścią.

    Prowadzi sie przewody piętro wyżej po podłodze w warstwie styropianu czy innego wytłumienia.
  • #6 18890625
    Budowadomu
    Poziom 8  
    Posty: 15
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Moim zdaniem nie trzeba, wszystko przykryje tynk, trzeba tylko pamiętać o łagodnych łukach,nie załamywaniu przewodów i odstępach (w miarę możliwości) przy kładzeniu przewodów instalacji niskoprądowych, a instalacją "wysoko" prądową
REKLAMA