Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam sterownika do chinskiego serwomotoru 1.5 kW AC

MariuszRog 28 Aug 2020 20:27 498 8
IGE-XAO
    MariuszRog
    Level 6  
    Witam :D
    Planuję budowę pewnej konstrukcji ( hobbystycznego symulatora lotu) który będzie wykorzystywał 2 lub 3 serwo napędy ok 1-1,5 kW AC
    Coś takiego:

amazon aukcja:

OldFe 220V Motortreiber Graviermaschinenmotor 1,5 kW Schrittmotor für Graviermaschine 3000PRM Servomotor Servo Driver

Niestety nie pozwala załączyć linku do stron.

Szukam możliwości, aby podłączyć ten zestaw do PC.

Znalazłem takie opcje , ale nie wiem czy się nadają:

allegro aukcja nr: 9324314398

lub takiego:

ebay:

NVEM CNC Controller 6 Axis Ethernet Interface Motion Control Board Für MACH3 DE

Czy może ktoś przerabiał już ten temat i wie co lepiej kupić i czy ma może schematy podłączeń do chińskich serwo napędów :?:

Proszę o pomoc , pozdrawiam
    Mariusz :D
  • IGE-XAO
    kindlar
    Level 40  
    Serwo-napędy będą korzystać z sygnałów DIR i STEP. Ten system sterowania dedykowany jest do maszyn CNC w środowisku Mach lub innym.
    Będziesz używał Macha lub LinuxCNC do sterowania symulatorem?
    Nie znam konstrukcji mechanicznej. Napęd będzie na śrubach?
    MariuszRog
    Level 6  
    Witam,

Z góry dziękuje za pomoc.

Cala konstrukcje, którą planuje wykonać będzie się opierać na 3 obracających się osiach 360 stopni ( cos na bazie żyroskopu).

Jeżeli chodzi o silniki to zdecydowałem się na serwo napedy, ponieważ zawierają one już wbudowane enkodery, które zwracają informacje o położeniu.

Sterownik musiałby współpracować z oprogramowanie x-sim. W opisie producenta sterownika byl wymieniony min. mach 3, linux cnc i inne. Ciężko stwierdzić co znaczy te " i inne" czy może nie lepsze było by arduino uno z przygotowanym oprogramowaniem.

Odnośnie napędu to serwo napędy będą podłączone do przekładni, aby zwiększyć Nm ,a te przekładnie do kół zebatych - naped łańcuchowy jak w motocyklu.

Pozdrawiam serdecznie
  • IGE-XAO
    kindlar
    Level 40  
    Jak planujesz się łączyć do sterownika LPT, usb czy LAN?
    MariuszRog
    Level 6  
    Ogólnie myślę ze każda opcja by pasowała. Wiadomo Arduino ogarnia tylko USB bez zbędnych kombinacji.
    Cały układ chce połączyć z PC wiec wyjście nie ma większego znaczenia bo zawsze moge dolozyc cos do PCI.

Podłączałeś może już ac serwa te chińskie do Arduino ?

Software bym ogarnął. Potrzebuje tylko schematu podłączenia.
    Nie chce niczego kupować dopóty dopóki nie będę pewny ze dam rade to wszystko razem skonfigurować i połączyć.

Pozdrawiam.
    MariuszRog
    Level 6  
    dzięki za informacje,

a czy orientujesz się czy współpracuje ta płytką z oprogramowaniem x-sim? Miałeś może styczność z tym programem lub budowa domowego symulatora?

Każda rada jest na wagę złota. Może posiadasz jakiś schemat podłączenia? z kontrolera serwo napędów do płytki sterownika?

Pozdrawiam
    kindlar
    Level 40  
    Schemat jest na stronie przedmiotu. https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1h7jZX9SD3KVjSZFKq6z10VXap.jpg
    Każdy sterownik ma bibliotekę xxxxx.dll , którą wrzucasz do folderu PLUGINS w machu. Dzięki temu mach przy uruchomieniu rozpozna sterownik i będzie się z nim komunikował.
    W twoim programie musi być podobnie więc ściągnij jego bibliotekę wrzuć w odpowiednie miejsce i sprawdź czy go widzi.
    Elevit
    Level 2  
    A ja zbudowałem synowi taki symulator lotu:

https://youtu.be/JpNaf8mAB1o

na motoreduktorach (silniki trójfazowe i przekładnie ślimakowe + falowniki).
    Dane z MS Flight Simulator 2020 wyciągnąłem bezpośrednio z programu (napisałem aplikację z VB .NET),
    i buja się :)