Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF60F4E0W2W - nietypowe dźwięki

krzywy187 11 Sep 2020 10:37 834 5
 • #1
  krzywy187
  Level 7  
  Witam, jestem posiadaczem pralki Samsung Eco Bubble, dokładny model jest na zdjęciu.
  Problem polega na tym że pralka wydaje z siebie specyficzny pisk, jest on słyszalny tylko przy niższych obrotach, podczas np. prania wstępnego, przy wirowaniu ustępuje. Nie do końca jestem pewien co to może być, łożysko na pewno wydawałoby metaliczny odgłos. Umieszczam nagranie dla lepszej diagnozy.

  Pralka Samsung WF60F4E0W2W - nietypowe dźwięki


 • #2
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Albo coś wpadło między bęben a zbiornik. Albo krzyzak się wypacza i trze Ci rant bębna o fartuch. Albo simmering szlag zaraz trafi.
 • #3
  krzywy187
  Level 7  
  Można jakoś ściągnąć sam tył pralki bez rozbierania całej obudowy ? Da mi to lepszy dostęp i przekonaj się gdzie jest źródło dźwięku
 • Helpful post
  #4
  kecajk49
  Level 34  
  Gdyby to byl problem z deformacją krzyżaka to problem ocierania rantu bębna o fartuch pojawiłby się w końcowej fazie cyklu kiedy środek piorący jest wypłukany i wylany wraz z wodą czyli w miarę postępu wirowania kiedy brakuje nawet wody spełniajacej rolę smaru ale na początku cyklu prania środek piorący "robi za smar" i maskuje ocieranie bębna o faruch.
  Czy coś wpadlo pomiedzy bęben a przód wanny?, tego nie można wykluczyć ale można sprawdzić wprowadzajac w szczeline pomiędzy beben a fartuch coś plaskiego i cienkiego oraz elestycznego np. nóż( raczej nie spiczasty) ale niezbyt długi i sprawdzić nim na calym obwodzie czy czegoś tam nie ma pamiętając otym by w kierunku ruchu tego noża byla tempa jego krawędź aby nie uszkodzić fartucha, ktory nie jest tani.
  Sądzac z opisu "poszukiwany" element nie jest duży i może uniknąć "wykrycia"ale mozna spróbować.
 • #5
  krzywy187
  Level 7  
  Trochę pogrzebałem i zlokalizowałem dźwięk, wydobywa się z lewej strony otworu do ładowania bębna, możliwe że tam coś siedzi, wsadziłem coś elastycznego (jakby zakładkę do książki) i naokoło przejechałem w krawędzią, miedzy bębnem a uszczelką pod fartuchem. Dźwięk uległ lekkiej zmianie wiec cos tam musi być, mam nadzieje że to tylko kwestia oczyszczenia pralki.

  Czy zignorowanie tego może spowodować jakieś poważniejsze uszkodzenia ?
 • #6
  mrice
  Moderator of Home appliances
  kecajk49 wrote:
  Gdyby to byl problem z deformacją krzyżaka to problem ocierania rantu bębna o fartuch pojawiłby się w końcowej fazie cyklu kiedy środek piorący jest wypłukany i wylany wraz z wodą

  Niekoniecznie.