Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 2060/2860 oraz DP-2460 zamknij przednią pokrywę

10 Paź 2005 19:35 1449 8
  • Specjalista - kserokopiarki
    Dla zainteresowanych pokrywa jest zamknieta a włącznik obok pieca w 100% sprawny.
  • Poziom 18  
    obwody odpowiedzialne za ten stan ulokowane sa na płycie zasilacza
    najczesciej siada rezystor 33k lub bezpiecznik najprawdopodobniej przyczyna tkwi w upalonych stykach wlacznika klapy
    jak nadmieniłem włącznik obok pieca jest w 100% sprawny i napewno jest sprawny w 100%
  • Poziom 18  
    czytaj uwazniej mam na mysli elementy w zasilaczu
    a ogladales styki wylacznika ? to ze jest przejscie jeszcze o niczym nie swiadczy
    jezeli sie zgromadzil na nich nagar to przy wylaczaniu moga plynac duze prady a nastepstwem tego sa powyzej opisane uszkodzenia
  • Poziom 13  
    kolega nyks ma racje to jest problem z plyta zasilacza juz to kiedys przerabialem
    Na bank płyta zasilacza, stały problem w kopiarkach ED2060/2860.Dla ciekawoski pewne partie zasilaczy są produkowane są w Polsce !!!!!
  • Poziom 13  
    w 2060 zasilacze najpierw robili japonce a dopiero puzniej polacy( boba ma racje ) ale ten problem wystempowal jusz na zasilaczach japoncow. Wiem bo mialem z tym problem w pierwszych wypustach Toshiby 2060. poza tym mialem niewiele problemow z tym modelem. jeden z leprzych wypustow Toshiby.

Dodano po 2 [minuty]:

po za tym to nie jest wina calej plyty ale jednego scalaka sterowania
  • Poziom 13  
    A można dokładniej który układ nalezy wymienić w tym zasilaczu, bo też mam ze dwa takie zasilacze uszkodzone.?
    Pada sterownik 24V w wyniku zwarcia najczęściej silnika dozowania tonera. Lutowany powierzchniowo są z nim problemy. Zlecam takie wymianki zaprzyjaźnionemu miłośnikowi lutownicy. Więcej info na pw.

machina