Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Remont domu. Poszukiwanie sposobu na wzmocnienie i wyciszenie stropu

karolb91 01 Oct 2020 06:04 486 6
    karolb91
    Level 6  
    Witam
    jestem w trakcie remontu domu. Strop budynku jest zbudowany na belkach drewnianych a na nich są zamocowane płyty osb 22mm. Zdecydowanie jest to zbyt mało by komfortowo mieszkać. Pod stropem jest konstrukcja sufitu podwieszanego. Jako podłogę planuje położyć panele podłogowe grubość 7mm. Proszę o poradę jakiego materiału użyć, aby wzmocnić i wygłuszyć podłogę. Czy nakręcić na całej powierzchni dodatkowe płyty? Nie ma możliwości zdjęcia aktualnej warstwy tego osb 22mm ponieważ są już zbudowane sciany działowe. Z góry serdecznie dziękuje za reakcję i pomoc! pozdrawiam, Karloss
    palmus
    Level 33  
    Po co chcesz wzmacniać podłogę?
    Mieszkasz NA tym stropie czy POD nim?
    Pakujesz pod strop podwieszany wełnę mineralną,albo robisz odkrywkę w płytach OSB i sprawdzasz co jest pod nimi,pustkę wypełniasz wełną.W obu przypadkach im większa gramatura tym lepiej.Mozesz przykręcić jeszcze jedną warstwę płyt na jakiejś przekładce/piance/ gąbce ale pamiętaj że podniesie Ci się podłoga (drzwi!). To chyba najmniej inwazyjne propozycje, z jakąś tam skutecznością.
    płetwa
    Level 31  
    karolb91 wrote:
    są już zbudowane sciany działowe.

To je zdemontuj.

Ja robiłem tak: Remont domu. Poszukiwanie sposobu na wzmocnienie i wyciszenie stropu i to jest chyba jedyny sposób.

Podłoga jest sztywna, i jak dziecku długopis upadnie na dole nie słychać.
    karolb91
    Level 6  
    Dzięki za reakcję.
    Jest wełna nad sufitem podwieszanym. Robiłem test będąc na dole dzieci biegały i huk jest niesamowity. Właśnie o tym myślę by na piance 2mm nakręcić osb 12mm. Drzwi jeszcze nie są wstawione więc można pokombinować. Myślisz, że to widocznie pomoże zmniejszyć hałas i skrzypienie?

Dodano po 2 [minuty]:

chętnie bym zdemontował ścianki działowe, ale one są już opłytowane ładnie i z pierwszego wyszpachlowane, także odpada niestety. Widzę, ładnie to przygotowałeś z Twoją podłogą.

Dodano po 1 [minuty]:

będę mieszkał i pod i nad stropem
    palmus
    Level 33  
    Zasada jest taka: dźwięki o wyższych częstotliwościach ( rozmowa, śpiew płacz dziecka) wygłuszy wełna mineralna tkaniny itp, czyli materiały lekkie i porowate.
    Dźwięki o niskich częstotliwościach ( dudnienie, kroki,spadające przedmioty) wytłumią materiały o dużej masie, czyli idealna blacha ołowiana:-)
    To zasada.
    Nowe płyty przykręć koniecznie na jakimś dystansie: podkładki / przekładki z miękkiej gumy czy tzw żelu, w ostateczności pianka.Odizoluj podłogę od ścian przekładkami, żeby płyty się z nimi nie stykały.
    W pustki,gdzie nie możesz dotrzeć, wtryśnij piankę.
    Jeżeli ustalisz skąd dobiega skrzypienie,może trzeba rozważyć wzmocnienie którejś z belek stropowych.Chociaż drugą warstwą płyt powinna je wyeliminować znacząco.Wkrętów nie żałuj.
    karolb91
    Level 6  
    Dzięki za wartościowe porady . Czy pod te płyty które miałbym montować dodatkowo nadawała by się pianka - podkład jaki daje się pod panele podłogowe (mam taką o grubości 2 i 3 mm)

Dodano po 3 [minuty]:

Sorki, nie doczytałem . W ostateczności pianka . Poszukam czegoś typu guma / żelowe podkładki . Odradzacie zdecydowanie bezpośredni montaż płyty na płytę widzę , pewnie spowodowało by to trzaski i skrzypienie ?
    palmus
    Level 33  
    Nie tyle trzaski i skrzypienie, co łatwe przenoszenie dźwięków.
    Drobiazgowi powiedzą, że wkręty też przeniosą, ale zmiana połączenia byłaby absurdalnie kosztowna.