Chciałbym podłączyć nowy wyświetlacz do swojego instrumentu Roland Fantom XR. W związku z tym że nie ma opcji kupić takiego samego wyświetlacza kupiłem o trochę innej rozdzielczości ale na takim samym sterowniku. chciałbym przynajmniej przetestować jak to będzie wyglądać. Problemy i pytania są dwa:
Jeśli nowy wyświetlacz jest mniejszy to rozumiem że po prostu część danych nie będzie się wyświetlać? Stary 160x48 nowy 128x64.
Drugie i główne pytanie stary był zasilany 5V natomiast nowy jest na 3.3V jak przeprowadzić rozsądnie konwersję zasilania? Załączam dwa schematy, nowego wyświetlacza i schemat podłączenia starego z instrukcji serwisowej.
Gra jest warta zachodu ponieważ instrument w mojej konfiguracji kosztuje dobrze ponad 2.5 tyś.
Pozdrawiam
Jeśli nowy wyświetlacz jest mniejszy to rozumiem że po prostu część danych nie będzie się wyświetlać? Stary 160x48 nowy 128x64.
Drugie i główne pytanie stary był zasilany 5V natomiast nowy jest na 3.3V jak przeprowadzić rozsądnie konwersję zasilania? Załączam dwa schematy, nowego wyświetlacza i schemat podłączenia starego z instrukcji serwisowej.
Gra jest warta zachodu ponieważ instrument w mojej konfiguracji kosztuje dobrze ponad 2.5 tyś.
Pozdrawiam