logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Wirtualizacja Windows XP Home Edition - błąd aktywacji kodem na VirtualBox

Maxi18224 02 Paź 2020 16:07 2964 4
REKLAMA
  • #1 18955322
    Maxi18224
    Poziom 6  
    Posty: 23
    Ocena: 14
    Witam, mam następujący problem. Miesiąc temu zwirtualizowałem stary komputer z Windows XP home edition. Wirtualizacja poszła pomyślnie i teraz mam go jako maszynę wirtualną w programie VirtualBox na Windows 10. Jednak muszę tego Windows XP aktywować. Oczywiste, że naklejka z obudowy nie będzie działać bo jest to OEM. Jednak kupiłem nową naklejkę, już nie OEM, żeby bez problemu aktywowała system. Niestety, przy aktywacji internetowej wyskakuje, że kod jest nieprawidłowy. Przy aktywacji telefonicznej również cyfry, które wpisuje w przeglądarce na telefonie, żeby otrzymać nowy kod aktywacyjny są nieprawidłowe. Naklejkę wysyłam poniżej, zamazaną oczywiście :). Proszę o pomoc

    Wirtualizacja Windows XP Home Edition - błąd aktywacji kodem na VirtualBox
  • REKLAMA
  • #2 18955340
    Bródka
    Poziom 42  
    Posty: 7245
    Pomógł: 900
    Ocena: 722
    Maxi18224 napisał:
    Oczywiste, że naklejka z obudowy nie będzie działać bo jest to OEM

    Powinna działać przy aktywacji telefonicznej
    Maxi18224 napisał:
    Jednak kupiłem nową naklejkę, już nie OEM

    Jak nie OEM skoro jest napisane HP czyli z komputera HP
    A system aktywacji działa jeszcze dla Windows xp ?
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • REKLAMA
  • #3 18955385
    Maxi18224
    Poziom 6  
    Posty: 23
    Ocena: 14
    Nie wiedziałem, że HP oznacza tyle co OEM. No trudno, czy ma to znaczenie, że mój komputer to nie HP? Myślę, że nie.

    Robiłem instalacje telefoniczną z zakończeniem w internecie, oraz tą całkowicie telefoniczną. Niestety nie działają
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 18955569
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Posty: 85165
    Pomógł: 17165
    Ocena: 10442
    Aktywuj swoja wersje OEM, swoim kluczem przez telefon i powinno dzialac.
    Klucza OEM dla HP nie aktywujesz ze swoim systemem.
  • #5 18955732
    Maxi18224
    Poziom 6  
    Posty: 23
    Ocena: 14
    Odpowiedź wyżej rozwiązuje temat, dziękuje :)
REKLAMA