logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Firefox Bookmarks - czy da się podmienić poboczne zakładki na strone www ?

bajtek1 04 Paź 2020 13:54 309 3
REKLAMA
  • #1 18958272
    bajtek1
    Poziom 5  
    Posty: 226
    Ocena: 4
    Witam

    Czy jest możliwe aby poboczne drzewko z zakładkami dla Firefoxa podmienić
    na dowolną stronę www ? Korzystniej byłoby mieć tam swoje drzewko z serwera
    niż narzucone w Firefoxie. Gdyby dorobić przeciągnij i upuść lub button który
    przesyła do php stringa, można by aktualizować swoje zakładki na swojej stronie.
    Nie interesują mnie tzw. AddOns Firefox-a, szukam sposobu bez dodatków.
    Jednak jeśli jest jakiś zaufany dodatek który tak zrobi, proszę do tutaj
    opisać. Chodzi o to żeby wraz z dodatkiem nie dostać jakiegoś
    dodatku spamującego...
  • REKLAMA
  • #2 18958495
    Gelip
    Poziom 36  
    Posty: 5213
    Pomógł: 321
    Ocena: 607
    Nie wiem czy o to Ci chodzi ale zainteresuj się ramkami: Ramki
    Można podzielić okno przeglądarki - w lewym, mniejszym oknie robisz spis treści lub właśnie ulubione a w prawym, większym otwierasz nowe strony. Pobierz plik ramki.zip, rozpakuj gdzieś i otwórz plik index.html aby zobaczyć jak to działa.
    Załączniki:
    • ramki.zip (1.89 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 18958533
    Gelip
    Poziom 36  
    Posty: 5213
    Pomógł: 321
    Ocena: 607
    Możesz wyeksportować sobie bookmarks w Firefox do pliku i zmienić nazwę na spis.htm tylko musiałbyś do każdego linku w pliku dodać opcję określającą, że strona ma być otwierana w ramce o nazwie tresc:
    Kod: HTML, XML
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

    Bez tego po kliknięciu linku strona będzie otwierana w lewej wąskiej ramce :|
  • #4 18959063
    bajtek1
    Poziom 5  
    Posty: 226
    Ocena: 4
    Całkiem fajnie, hmm, gdyby dodać jeszcze button do firefox-a który otwarty URL dodaje do puli po lewej mogłoby być
    nieźle. Rozumiesz coś jak dodaj link do zakładek. Szkoda że flash powoli umiera jak nie umarł juz na dobre, tam było
    fajne drzewko oparte o XML. Można by taki sobie wybrać subfolder po lewej w sensie we flashce i klikając buttonem
    w Firefoxie, ładować do takiegoż wybranego folderu X urlów klikając w dodaj. Hmm.

    Dodano po 8 [minuty]:

    Ale i tak po kliku pisze że nie można wyświetlić strony, bo nadrzędna ją wywołuje.
REKLAMA