Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zamiennik dla sterownika Viessmann Vitotrol 300

ArthBoh 13 Oct 2020 12:43 591 0
    ArthBoh
    Level 2  
    Witajcie, mam prośbę o konsultację, posiadam sterownik Viessmann Vitotrol 300 – podłączany do pieca za pomocą przewodu dwużyłowego do sterownika głównego na piecu Viessmann, komunikacja wg instrukcji serwisowej na przewodach to KM-BUS. Sterownik teoretycznie i praktycznie sterował wszystkim zdalnie dla jednego obiegu grzewczego – grzejników oraz pozwala sterować temperaturą dzień, noc, temp wody, wakacjami itp. itd.

Niestety sterownik przestał działać i poszukuję sterownika innej firmy jako zamiennika.

Chciałbym sterować wyłącznie temperaturą w pomieszczeniu, bez żadnych dodatkowych opcji które to mogę nastawić na sterowniku bezpośrednio na piecu.

W chwili obecnej piec pokazuje brak komunikacji ze sterownikiem Vitotrol 300 i nie mam możliwości ustawienia temperatury dziennej grzania, gdyż sterownik główny odsyła mnie do zdalnego sterowania, czyli sterownik Vitotrol 300.

Czy któryś ze sterowników TECH lub innych jest kompatybilny z komunikacją KM-BUS używaną przez Viessmanna?

Prośba o informację zwrotną.