Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

multiroom z kartą CL+ na dekoderze Ferguson

15 Oct 2020 22:13 597 10
  • Level 1  
    Mam pytanie.Czy będzie działać multiroom gdy w Masterze jest karta/moduł CI+ nc+? Na infolinii Fergusona jakiś mało fachowy człowiek mówi że nie, że oni planowali multiroom tylko na zwykłe karty. Ale on nie był pewny tego co mówi. Jest jakaś szansa? Master to Ariva 254Combo, Slave to Ariva 104.Podłączone pod ethernet, Youtube działa i tu i tu. Na Masterze są odblokowane kanały, na Slave są, ale zablokowane.Na Arivie 104 jest najnowszy soft.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 10  
    Jak sprawdziłem na swoim zestawie Ferguson Ariva 253 combo i 153 combo i karcie kablówki, multiroom działa tylko na slocie z samą cienką kartą. Nie działa w gnieździe CI. Wynika to prawdopodobnie z zasady działania modułu CI, który samodzielnie wewnętrznie dekoduje sygnał i nie dzieli się kodami z Fergusonem. A ponieważ karta dostępu warunkowego jest jak twierdzą znawcy tematu w c+ i Polsacie parowana z modułem CI prawdopodobnie sama w Fergusonie nie zadziała. Więc i z multiroomu nic nie wyjdzie.
  • Level 27  
    tadeusz-1 wrote:
    Jak sprawdziłem na swoim zestawie Ferguson Ariva 253 combo i 153 combo i karcie kablówki, multiroom działa tylko na slocie z samą cienką kartą. Nie działa w gnieździe CI. Wynika to prawdopodobnie z zasady działania modułu CI, który samodzielnie wewnętrznie dekoduje sygnał i nie dzieli się kodami z Fergusonem. A ponieważ karta dostępu warunkowego jest jak twierdzą znawcy tematu w c+ i Polsacie parowana z modułem CI prawdopodobnie sama w Fergusonie nie zadziała. Więc i z multiroomu nic nie wyjdzie.

Zgadujesz, nie wiesz o czym piszesz, przykład: wytłuszczone twoje wywody.
  • Level 10  
    Bardzo chętnie dowiem się, jak to naprawdę działa od znawcy tematu. Napisz co wiesz.
  • Level 27  
    Nie, nie dowiesz się. Od tego była szkoła, teraz materiały dydaktyczne. Nie mam zamiaru tłumaczyć ci tych bzdur "odbiór kablówki na cienkiej karcie przy użyciu dekodera SAT".
    Które napisałeś.
  • Level 10  
    maksar wrote:
    Nie, nie dowiesz się. Od tego była szkoła, teraz materiały dydaktyczne. Nie mam zamiaru tłumaczyć ci tych bzdur "odbiór kablówki na cienkiej karcie przy użyciu dekodera SAT".
    Które napisałeś.

Dlatego ten Ferguson nazywa się Combo, że odbiera S, C i T.
    Ale skąd możesz to po swojej szkole wiedzieć?
    jak widać niewiele wiesz.
  • Level 27  
    tadeusz-1 wrote:

To teraz pokaż, gdzie model 254 Combo posiada DVB-C!
    Twoje wywody co masz i niby jak działa są nie na temat.
  • Level 10  
    maksar wrote:
    tadeusz-1 wrote:

To teraz pokaż, gdzie model 254 Combo posiada DVB-C!
    Twoje wywody co masz i niby jak działa są nie na temat.

Miałeś szansę się nie odzywać lub przeprosić. niestety ja zmarnowałeś.
    No i co sobie inni o tobie pomyślą? Nawet tematu nie rozumiesz.
    https://www.dipol.com.pl/tuner_ferguson_ariva_254_combo_dvb-s-s2_dvb-t-t2-c_A99254.htm
    Pomijając już fakt, że ja ćwiczyłem na 253, co tez pomyliłeś.
    Ale i ten jest bardzo podobny, poza brakiem HEVC/H.265
  • Level 10  
    Na 20 stronie jest ustawianie czasu i obrazu.