Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica - wyświetla "P00"

pikus0622 12 Oct 2005 08:55 8172 4
 • #1
  pikus0622
  Level 2  
  Witam.
  Kuchenka rodziców ma ponad 3 lata. Wszystko było ok. Od jakiegoś czsu wyświetlacz zegara pokazuje migajacy komunikat "P00". Nie pomaga resetowanie i kombinowanie na oślep z przyciskami. Aktualnej godziny też niemożna ustawić, a bez tego nie ma pieczenia. Zgroza. Podejrzewam że zegar jest typu TE, ale jeszcze nie wymontowywałem. Bardzo proszę Szanowne Grono o jakieś sugestie.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  pikus0622
  Level 2  
  Dzięki.
  Wymienić zegar można za ok. 250zł z usługą. Tak zrobiła sąsiadka. Ale omija nas wtedy przyjemność poszukiwania wiedzy no i oczywiście o czym byśmy tu pisali?
  Komunikat na zegarze sprawdziłem osobiście-"P0.00" migajacy na zmianę z "AUTO"
  Odnoszę wrażenie że kuchenki Amica to jakaś chała a przynajmniej zegary. W moim 8 letnim Whirpoolu od początku jest wszystko ok. Twu,Twu i w niemalowane. Kożystamy z niej dużo częściej niż robią to rodzice ze swoją Amicą.
  Pozdrawiam a w szczególnści inżynierów z Amici.
 • #4
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Zegary dla Amiki i Whirlpoola robi ta sama niemiecka firma i jakościowo niczym się nie różnią.
 • #5
  pikus0622
  Level 2  
  Wymontowałem zegar, zmostkowałem przewody i można piec. Chyba kupię nakręcany timer kuchenny - będzie taniej.
  Zegar typu 1311-152 (DIEHL 13155-002) jest bez zasilacza transformatorowego a jeden z oporników zmniejszających napięcie jest bezpośrednio pod scalakiem na długich ok.22mm nóżkach. Są one tak przygięte, że korpus opornika jest bardzo blisko środkowej części układu i rozgrzewa go. Na obudowie są ślady przegrzania a do tego ciepło z piekarnika.
  Zastanawiam się czy takie zbliżenie elementów to wynik produkcji zegara czy jego zamontowania w kuchence? Jest tam tyle miejsca, że nóżki mogły być proste.