Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego licznik w Sparta ION nie działa prawidłowo?

Sn3ju999 27 Oct 2020 11:55 1524 3
    Sn3ju999
    Level 6  
    Witam od jakiegoś czasu mam problem z rowerem elektrycznym Sparta ION a dokładniej z licznikiem mianowicie najczęściej licznik nic nie pokazuje, zdarza się jednak że pojawiają się czarne paski przy zmianie trybu wspomagania. Jak dłużej postoi to nawet czasami działa normalnie ale nie na długo po przejechaniu kilku km obraz zaczyna się przesuwać do góry a to co już znika u góry pojawia się na dole i po 10 min jazdy wszystko znika. Sterowanie wspomaganiem światłami itd działa prawidłowo. A dodam jeszcze że jak licznik działa i zaświecę światła to wszystko zanika w ciągu 2-3 sek. Jest to model z przyciskami w kierownicy. Może ktoś miał ten problem bądź wie co może być przyczyną ? pozdrawiam
    slawko_k
    Level 34  
    Wygląda jakby połączenie wyświetlacza z prockiem coś szwankowało lub sam wyświetlacz był uszkodzony skoro cała reszta działa ok.
    Sn3ju999
    Level 6  
    No problem jest dziwny a serwis kosztuje krocie nawet nwm jak się nazywa taki wyświetlacz bo może w nim bym pogrzebal może się mama nie znam ale po opisach ż elektrody nie jedną rzecz zrobiłem jak nie da rady to serwis ale to koszt tego roweru niestety. Dziki za info ^^

Dodano po 1 [minuty]:

Chodź wyświetlacz to tylko sterownik ż tego co wiem
    Wini 230
    Level 23  
    Ale w takim rowerze jest raczej zwykły silnik BLDC, można do niego dopasować inny sterownik z ogólnodostępnych na rynku i tańszych od oryginału. Możliwe też że w sterowniku są np. zimne luty