Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Drukarka kolorowa 3 w 1 - atrament do domu - max 1000 zł

MITAR 07 Nov 2020 10:46 585 16
    MITAR
    Level 13  
    Szukam Drukarki atramentowej z kolorowym drukiem do domu, wiadomo najlepiej żeby nie była droga w eksploatacji.

Miesięcznie drukuję średnio 105 stron mieszanych czarne i kolorowe.

Ważne żeby drukowanie i skaner działały po sieci albo wifi albo lan ( z preferencją na lan ).

Jestem skłonny dać max 1000 zł

Miałem wcześniej Epsona L365 który w końcu padł i nie żałuję bo nonstop zatykały się dysze i najwięcej tuszu szło na ich odtykanie ...
    Dlatego jeśli atrament to wolałbym wkłady od razu z dyszami ( nie nalewane ) żeby przy wymianie pojemnika dysze od razu też były wymieniane.

Ostatnio kupiłem HP 6475 skuszony możliwościami ( ADF i drukowanie dwustronne ) i ceną ( 430 zł po rabatach ) ale idę ją oddać jest to totalne nieporozumienie, drukarka po 15 minutach od uruchomienia wiesza się, że trzeba kabel od prądu odłączyć bo nie działa nawet drukowanie po kablu usb, świeci strasznie jasno listwą led z przodu i ma piszczące cewki, ponadto ledwo wydrukowałem 5 stron a już piszczy jakiś pasek ...
    pingwin137
    Level 17  
    Może HP ColorLaser Jet M476? Komplet zamienników na "znanym portalu aukcyjnym" jakieś 200zł, siostra z takiego korzysta (jest przedszkolanką i drukuje w ciągu miesiąca około 100- 400 stron). Na domowe potrzeby w pełni raczej wystarczy. Ewentualnie coś świeższego typu Canon MF735cx albo HP Color LaserJet Pro M477 tylko tutaj już troszkę wyższy koszt tonerów ale urządzenia są troszkę mniejsze. Tego Canona mogę szczerze polecić ze względu na to, że szybko się uruchamia (dysk SSD), kalibracja trwa dosłownie chwilkę i sam panel jest już androidzie.
    MITAR
    Level 13  
    wolałbym nówkę ze sklepu a tej pierwszej prawie nigdzie nie ma używanej a dwie pozostałe to już duży koszt.
    pingwin137
    Level 17  
    Za nówkę z tymi parametrami raczej nic nie znajdziesz sensownego w tym budżecie. Szukaj w takim razie jakieś Brothera albo Epsona (atramentowego).
    User removed account
    Level 1  
    babat
    Level 21  
    Przeżyłem rożne drukarki i z każdą były problemy. Od kiedy mam brothera ( 491 i 5730) wszystkie problemy zniknęły. Brother jako jedyny sam dba o kondycje dysz.
    MITAR
    Level 13  
    Co myślicie o Brother DCP J-105 ?

Niby dużo opinii ma, dużo osób marudzi, że tusze zasychają, dla mnie ważne, że nie ma diód led robiących dyskotekę w pokoju.

Nie wie ktoś może czy ten model wiesza się przy połączeniu WiFi ?
    Moje HP i Epson L-365 często się wieszały na wifi co objawiało się tym, że po prostu rozłączały się z wifi, albo gubiły pingi po kilku minutach nieaktywności.

Skanowanie i drukowanie po sieci działa na niej ok ?
    MITAR
    Level 13  
    no dobra, to zmieniam parametry, szukam drukarki atramentowej do 1000 zł.
    Tylko BROTHER DCP-J105 czy coś innego ciekawego do tej kwoty się dostanie nowego, tak żeby tusze nie kosztowały prawie ceny urządzenia ?
    MITAR
    Level 13  
    Owszem podrożała bardzo.
    Ale w chwili obecnej do 1000 zł to i tak chyba jedna z najlepszych drukarek ?
    SilverGTA
    Level 22  
    Do niedawna za 1000 zl można było kupić kombajn MFC-T910. Jeśli są to strony z dużym pokryciem to podobny sprzęt będzie dobrym rozwiązaniem - tania eksploatacją.

Z laserówek coś pokroju M277DW lub dołożyć do M283 to jest to samo tylko HP zmienił geometrię tonerów.
    MITAR
    Level 13  
    SilverGTA wrote:
    Do niedawna za 1000 zl można było kupić kombajn MFC-T910. Jeśli są to strony z dużym pokryciem to podobny sprzęt będzie dobrym rozwiązaniem - tania eksploatacją.

Z laserówek coś pokroju M277DW lub dołożyć do M283 to jest to samo tylko HP zmienił geometrię tonerów.

MFC-T910 kosztuje aktualnie 1800 zł aż tyle nie będę płacił za drukarkę atramentową do domu, na głowę jeszcze nie upadłem.

M277DW tylko używany i kosztuje 1650 zł.
    M283 jest kilka sztuk na allegro w okolicach 1500-2000 zł ale od jakichś dziwnych małych firm gdzie mogę wziąć tylko na 10 rat 0%, takich drogich sprzętów nie brałbym na 10 tylko na 20-30 rat.

Generalnie wszystko powyżej 1000 zł, nie chcę aż tyle płacić nawet w ratach za drukarkę domową, absolutny max 1000 zł.
    MaRciNoOs
    Level 26  
    Nasze wypowiedzi zbiegają się z pytaniem czy Ty na pewno teraz musisz kupować ten sprzęt. Daję max 2 miesiące i ceny znów wrócą do normy. Przynajmniej choć trochę. J105 już wtedy nie będzie w sprzedaży bo Brother jakiś czas temu zrezygnował z ich produkcji. Przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy. Ceny podyktowane są obecną sytuacją. Uważam że 1000 zł za ten sprzęt to spore przegięcie bo tyle nie są warte drukarki. Poszukaj jakiejś używki w budżecie do 300 zł i będziesz dwukrotnie zadowolony. Co raz się pojawiają ciekawe modele ale musisz być czujny :) po zakupie nowego urządzenia i stosowaniu zamienników, niektórzy producenci w razie awarii nie uwzględniają reklamacji odrzucając gwarancję. A stosowanie oryginałów w cenie 5x większej niż porządny zamiennik mija się z sensem.
    MITAR
    Level 13  
    No niestety muszę teraz.

Przemyślałem sobie długo i padło na Epsona L3160, to chyba ich najnowszy aktualnie dostępny model drukarki do domowego zastosowania.
    Już mi się podoba uzupełnianie tuszy bez brudzenia się, w starym Epsonie L365 za każdym razem przy uzupełnianiu zdarzyło mi się delikatnie go rozlać, a w tym L3160 butelki są tak zrobione, że nie poleci tusz sam z siebie nawet jak się odkręci korek, nie trzeba nic ściskać ( a nawet zabraniają ), leci sam do drukarki. Bardzo podoba mi się, że w trybie uśpienia drukarka wyłącza wyświetlacz LCD, ponadto nie zaobserwowałem żadnych problemów z piszczeniem i zawieszaniem jak na HP o którym pisałem w pierwszym poście.
    Brak problemów z połączeniem z drukarką po wifi jak i brak problemów ze skanowaniem po sieci, w HP za każdym razem był błąd przy próbie skanowania za pomocą aplikacji HP Smart. L3160 nie ma bajerów w postaci drukowania dwustronnego czy nawet podajnika do papieru pod drukarką ale jakoś to przeboleję bo póki co drukarka działa beż żadnych problemów.

W Brotherach nie podoba mi się to auto czyszczenie żeby tusze nie zaschły o dowolnej porze bez możliwości ustawienia kiedy ma się to robić, ponieważ drukarka stoi około półtora metra od łóżka nie wyobrażam sobie żeby w nocy mi się czyszczenie włączało, a według strony brothera włącza się ono samo w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.