Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Galant 2000r 2000cm 16V 100kW benz/gaz nie wchodzi na wysokie obroty

franek456 25 Nov 2020 17:27 240 2
    franek456
    Level 1  
    Po odpaleniu rano w czasie jazdy powyżej 3tyś obrotów zaczyna przerywać i traci moc na benzynie i gazie. Wymieniłem świece, czujnik położenia wału i czujnik położenia przepustnicy, brak rezultatów, nie świeci się check. Sprężanie na wszystkich cylindrach powyżej 13, diagnostyka nie wykazała żadnego błędu czy ktoś ma jakiś pomysł?
    adam640
    Level 20  
    Wymieniałeś w nim pasek rozrządu? W tych silnikach ustawienie na znaki nie jest łatwe, trzeba blokować wałki rozrządu, aby się nie przesunęły po odbezpieczeniu napinacza. Cewki też mogą się psuć, ale jest to rzadkie zjawisko. Może być również czujnik położenia wałka rozrządu i najgorsze popychacze zaworów.
    bonieqq
    Level 2  
    Mam identyczny problem. Odcina mi paliwo na zagrzanym silniku przy 3tysiacach.
    Dokładniej pisząc gdy odpalam po nocy jak jest zimny to rozpedzam go normalnie powyzej 3 tyś. Później gdy zagrzeje sie silnik i zgasze a nastepnie odpalę to juz nie wchodzi na obroty powyzej 3 tyś. bez LPG. usterka pojawiła sie po rozladowaniu akumulatora do zera kiedy zapomnialem wylaczyc swiatel na postoju. Wywala mi bład sondy (ktora wymienilem -brak efektu), przeplywka tez sprawna. Gdy odlacze przeplywomierz ten sam efekt na rozgrzanym silniku.
    Gdy cofam czuc benzyne z wydechu.
    Podejrzewam wtryskiwacze.

Co panowie na to??