Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp SJ-BA05DHXL1-EU - Lodówka Sharp skrzeczy

27 Nov 2020 16:06 1386 3
  • Level 10  
    Witam.
    Niedawno zakupiliśmy lodówke Sharp no frost. Po ustawieniu i odczekaniu odpowiedniego czasu uruchomiłem sprzęt i co się okazało, lodówka chłodzi i działa, ale co kilka, kilkanascie sekund wydaje z siebie dźwięk podobny do skrzypienia drewna lub skrzeczenia. Niestety jest to aneks kuchenny i odgłosy te dają się we znaki. Czy temat zgłosić na reklamację czy to normalne w tego typu lodówkach. Co może być przyczyną tych dźwięków ?
  • Level 1  
    Posiadam taki sam model lodówki. Kupiłem ją ze względu na rozmiary, tylko taka była w stanie zmieścić się w mojej kuchni. Typowa 60-tka była za szeroka. Skrzypienia nie słyszę ale jak dla mnie lodówka dosyć głośno pracuje. Podczas schładzania/mrożenia słychać agregat i wentylatory. Czasami słychać jakby się rozpędzały. Szczególnie uciążliwe jest to w nocy, nawet przy zamkniętych drzwiach prowadzących do kuchni. Poprzedni model wiekowego Mińska był pod względem pracy oazą ciszy.
    W celu wyjaśnienia sytuacji zadzwoniłem do serwisu Sharp, umówiłem wizytę. Przyjechał serwisant, obejrzał lodówkę i stwierdził, że tak musi pracować sprzęt z systemem "no frost". Nie ma innej możliwości.
    Jeżeli tak ma być, to niestety dla mnie lodówka jest za głośna.

Dodam że jeżeli chodzi wyposażenie, możliwości załadunkowe lodówki to nie mam zastrzeżeń. Odpowiednia ilość półek, kieszeni na napoje czy pojemników.

Napisałem opinię w serwisie mediaexpert, w którym lodówka została kupiona. Wymieniłem wszystkie plusy i minusy. Przyznałem za głośność pracy najniższą ocenę, reszta czyli wygląd, funkcjonalność itd. na pięć. Niestety moja recenzja nie została zamieszczona. Widać cenzura działa a lodówka pewnie dobrze się sprzedaje i ktoś uznał że nie warto psuć pięciu gwiazdek.
  • Level 29  
    Ogólnie lodówki no frost "dźwiękowo" pracują wyraźnie inaczej niż tradycyjne, szczególnie w pierwszych tygodniach eksploatacji. I mimo że w podanym parametrze głośności powinny być ciche, to nie zawsze tak są odbierane przez ludzkie ucho.
    W tej lodówce deklarowany poziom hałasu wynosi 42dB, więc cudów nie można oczekiwać. Do tego jest to chyba najtańszy no frost na rynku, czyli raczej bardzo budżetowa konstrukcja. Na oko wygląda całkiem dobrze, więc zapewne oszczędności są z tyłu. Zresztą zdolność zamrażania 3,5kg/dobę mówi wszystko. Po większym załadunku będzie konać całymi dniami. I żeby tylko przeżyła :D
    Mam tę lodówkę w rodzinie... cóż... cena 1200-1300zł adekwatna do jakości.
  • Level 10  
    No właśnie kupiłem ją dlatego że szersza się nie zmieści. Już wiem że no frost to błąd, nie nadaje się do otwartych aneksów kuchennych. Znam standardowe odglosy lodowek ale to typowo dźwięk podobny do nadepnięcia na skrzypiącą deskę. Jeśli ktoś z Kolegów się zna na lodówkach to chętnie podeślę nagranie tego skrzypienia na maila, niestety tego formatu nie mogę dołączyć do postu.