Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

aplikacja solarman nie dziala prawidlowo

rob190 28 Nov 2020 08:00 18453 12
    rob190
    Level 4  
    Dzien dobry
    Aplikacja solarman na tel lub compie nic niepokazuje oprocz produkcji pradu ,instalacje mam od tygodnia i tak jest od poczatku .falownik
    sofar 8.8
    oprocz produkcji kompletnie nic niepokazuje czy ktos wie czemu ?wydawalo mi sie ze bede mial fajna przejzysta apke a tu nic ,instalator probuje mi powiedziec ze wszyscy maja to samo ale przed instalacja mowil ze super fajna apka:(. Prosze o pomoc
    madamsz1
    Level 39  
    A co bym miała pokazywać ?
    O ile pamiętam to jest produkcja aktualna, dzienna, miesięczna, roczna.
    rob190
    Level 4  
    Witam ,no wlasnie a mnie pokazuje tylko i wylacznie dzienna produkcje
    madamsz1
    Level 39  
    Ja mam solarman i jest możliwość podglądu wielu parametrów.
    rob190
    Level 4  
    I w kazdym innym miejscu zero jakichkolwiek info
    madamsz1
    Level 39  
    Przeczytaj wątek który podał link kolega, jeżeli dalej nie rozwiąże to Twojego problemu, możemy próbować go rozwiązać. Z tego zdjęcia nie wiele widać, ale nie ma tam żadnej informacji co to za App (nazwa) poza tym, aby były aktualne informacje w czymkolwiek app/PC musi falownik mieć zapewniony stały kontakt z serwerem - czyli musi być lokalne połączenie router-falownik po wifi bez zakłóceń.
    rob190
    Level 4  
    Apka solarman bede prubowal
    dziekuje
    madamsz1
    Level 39  
    Tak jak na początku pisałem w Solarman jest wszystko, aktualna produkcja, łącznie z % produkcji urządzenia, wszystkie dane poprzednie czyli produkcja, dzienna, miesięczna, roczna, całościowa, możliwość podglądu aktualnych (odświeżanie chyba co 30minut) danych odnośnie parametrów sieci energetycznej i temp. falownika, danych napięcia,mocy i prądu z poszczególnych PV. Ale jak inwerter nie ma połączenia z wifi to nic z tego nie będzie - no i prawidłowa konfiguracja app/datalogger

Dodano po 7 [minuty]:

Co masz w zakładce "urządzenia" - widzę że to co zamieściłeś to wersja z PC
    mechatronix.engineer
    Level 9  
    Aby falownik solarny działał prawidłowo wymagane podłączenie do sieci zewnętnej globalnej (internet) ---> dokonać aktualizacji automatycznie lub ręcznie z strony producenta ----> wsio będzie grało OK !

Pozdrawiam
    rob190
    Level 4  
    madamsz1 wrote:
    Tak jak na początku pisałem w Solarman jest wszystko, aktualna produkcja, łącznie z % produkcji urządzenia, wszystkie dane poprzednie czyli produkcja, dzienna, miesięczna, roczna, całościowa, możliwość podglądu aktualnych (odświeżanie chyba co 30minut) danych odnośnie parametrów sieci energetycznej i temp. falownika, danych napięcia,mocy i prądu z poszczególnych PV. Ale jak inwerter nie ma połączenia z wifi to nic z tego nie będzie - no i prawidłowa konfiguracja app/datalogger

Dodano po 7 [minuty]:
    Tak to PC ale Solarman w apce to samo pokazuje

Co masz w zakładce "urządzenia" - widzę że to co zamieściłeś to wersja z PC
    madamsz1
    Level 39  
    rob190 wrote:
    Tak to PC ale Solarman w apce to samo pokazuje

Trochę inaczej odpisuj, jak cytujesz i daj odpowiedź na pytanie :) - zdjęcie
    Chociaż dzisiaj i tak mało co z tego będzie bo panele pewnie pod śniegiem.